زیرساخت حمل‌ونقل هوایی لرستان تکمیل می‌شود

بازوند
استاندار لرستان با بیان اینکه زیرساخت حمل‌ونقل هوایی لرستان تا دوماه آینده تکمیل می‌شود گفت: چهار خطه کوهدشت تا پایان خردادماه سال ۹۶ به اتمام می‌رسد و چهار خطه خرم‌آباد به پلدختر تحت عنوان محور گردشگری انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد هوشنگ بازوند شامگاه یکشنبه در جلسه شورای اداری استان که با حضور وزیر دادگستری در سالن اجتماعات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: لرستان، استان ثروتمندی است ولی چالش‌هایی در مسائل اقتصادی وجود دارد که در سال 92 اقداماتی در راستای آسیب‌شناسی در استان آغازشده است.

وی افزود: در این سه سال توانسته‌ایم بر اساس خروجی آسیب‌شناسی سندهایی در استان تهیه کنیم که در خروجی سندها مشخص می‌شود مستلزم سرمایه‌گذاری هستیم.

استاندار لرستان عنوان کرد: سالانه باید چهار هزار و 500 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در استان صورت بگیرد که مجبور شدیم ریل توسعه را از کمک‌های دولت خارج کنیم.

وی بیان کرد: فرودگاه خرم‌آباد از حالت تعطیل خارج و تبدیل به یکی از 16 فرودگاه فعال کشور شده، در حال حاضر تعمیرات اساسی در این فرودگاه انجام می‌شود و تا دو ماه دیگر زیرساخت حمل‌ونقل هوایی لرستان کامل می‌شود.

بازوند درزمینهٔ راه‌آهن استان تصریح کرد: 155 کیلومتر از راه‌آهن قبلی استان بازسازی نشده بود و هرروز شاهد خروج واگن از ریل بودیم که تاکنون 93 درصد از این 155 کیلومتر بازسازی‌شده که بالغ‌بر 120 میلیارد تومان هزینه بازسازی مسیر شده است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از 900 نفر در راه‌آهن جدیدی که در استان آغازشده و توسط قرارگاه خاتم‌الانبیاء انجام می‌شود مشغول فعالیت هستند.

استاندار لرستان با اشاره به احداث آزادراه اراک- بروجرد- خرم‌آباد گفت: با اجرای این پروژه مسیر 210کیلومتری به 135 کیلومتر کاهش می‌یابد؛ بیش از هزار و 500 نفر مشغول کار هستند و یکی از پروژه‌های فعال استان به شمار می‌رود.

وی بابیان اینکه چهار خطه‌ها از سیاست‌های اصلی دولت بوده است که تاکنون خیلی‌ها تمام و رو به اتمام هستند اظهار داشت: مصوبات هیئت دولت در راستای چهار خطه‌ها بوده که تاکنون حدود 160 میلیارد آن پرداخت‌شده و مابقی در قالب اسناد خزانه پرداخت می‌شود.

بازوند افزود: چهار خطه کوهدشت تا پایان خردادماه سال 96 به اتمام می‌رسد و بنا است چهار خطه خرم‌آباد به پلدختر تحت عنوان محور گردشگری انجام می‌شود.

وی عنوان کرد: با اجرای پروژه‌های چهار خطه لرستان سالانه شاهد هفت‌تا 10 درصد کاهش تلفات در تصادفات جاده‌ای استان هستیم.

استاندار لرستان بیان کرد: سالیانه هشت هزار هکتار از اراضی استان تبدیل به آبی و 10 هزار هکتار تبدیل به آبیاری مکانیزه می‌شود که احداث ایستگاه‌های پمپاژ این امکان را در استان فراهم می‌کند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه یکی از سرمایه‌های استان آب است ولی آن‌طور که باید نتوانسته‌ایم از این سرمایه استفاده کنیم، علی‌رغم اینکه به‌شدت به آب سد کرخه نیاز داریم و 44 درصد بارش‌ها در این حوزه مربوط به استان لرستان است ولی متأسفانه به این نسبت به استان تخصیص نمی‌دهند.

بازوند خاطرنشان کرد: اگر در حوزه کرخه به استان لرستان تخصیص آب دهند می‌توانیم حداقل 25 هزار شغل ایجاد کنیم.

وی بابیان اینکه توجه به مناطق محروم از سیاست‌های مهم دولت بوده است گفت: در دولت تدبیر و امید 503 روستا در استان لرستان گازرسانی شده و گازرسانی به 436 واحد صنعتی و سه شهر در دستور کار قرارگرفته است.

استاندار لرستان در راستای طرح تحول سلامت اظهار داشت: ماهیانه 13.5 میلیارد تومان درزمینهٔ سلامت به مردم استان پرداخت می‌شود.

انتهای پیام/[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی