سالگرد جان‌باختگان حادثه منا در دو نقطه مازندران برگزار می‌شود

یادواره شهدا
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران از برگزاری نخستین سالگرد جان‌باختگان حادثه منا در دو نقطه مازندران خبر داد.

عباسعلی رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ساری، اظهار داشت: در ایام ذی‌الحجه که شاهد شهادت جمعی از حاجیان در منا بودیم عطر بوی شهدای گرانقدر فاجعه منا باید در استان ما پراکنده و عطر آگین شود و مراسم سالگرد شهدای منا باید در شأن و منزلت آنان و به شایستگی برگزار شود.

وی با اشاره به برگزاری یادواره شهدای منا گفت: یادواره نخستن سالگرد شهدای منا 18 شهریور در مصلای رامسر و 20 شهریور ماه در حسینیه عاشقان قائم‌شهر برگزار می‌شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران با اشاره به برنامه های فرهنگی گرامی‌داشت شهدای منا در استان، افزود: برگزاری مسابقات ورزشی تیراندازی برای جانبازان نخاعی ، قطع عضو و شیمیایی در سوادکوه، شب شعر در آمل، تنیس روی میز جانبازان نخاعی در مرکز امام علی(ع) و دعای عرفه را از برنامه‌های اجرایی این ایام برشمرد.

وی با بیان اینکه دیدار خانواده های معظم شهدای منا با مقام معظم رهبری و شرکت در کنگره ملی شهدای منا از دیگر برنامه‌های سالگرد شهدای منا در استان است، تصریح کرد: همراه با برگزاری این یادواره ها،نمایشگاه تصاویر شهدای عزیز فاجعه منا بر پا خواهد شد.

رضایی با اشاره به اینکه لوگوی این یادمان به صورت کشوری و یکسان است، خاطرنشان کرد: پس از ارسال تصویر یادمان مورد نظر عملیات اجرایی این پروژه در محل های تعبیه شده از سوی شهرداری ها آغاز می‌شود.

در مراسم حج سال گذشته به دلیل سو مدیریت حکام عربستان سعودی درمنطقه منا ،جمعی از حجاج ایرانی و دیگر کشورهای مسلمان کشته شدند که تعداد 48 نفر از این حجاج ، مازندرانی بودند.

انتهای پیام/[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی