شرکت‌های دانش‌بنیان سالانه 200 هزار میلیارد ریال درآمد دارند

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان سالانه ۲۰۰ هزار میلیارد ریال درآمد دارند، گفت: توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان سبب تحقق اقتصاد مقاومتی می‌شود و استان مرکزی در این زمینه از موقعیت مناسبی برخوردار است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سورنا ستاری صبح امروز در سفر یکروزه به استان مرکزی به مناسبت هفته دولت در آئین استقبال مسئولان اراک در جمع خبرنگاران با اشاره به درآمد سالانه شرکت‌های دانش‌بنیان اظهار داشت: بیش از دو هزار و 600 شرکت دانش بنیان در نقاط مختلف کشور فعالیت دارند که طبق بررسی‌های انجام شده درآمد سالانه این شرکت‌ها حدود 200 هزار میلیارد ریال برآورد شده است.

وی افزود: نکته قابل توجه در رابطه با شرکت‌های دانش‌بنیان این است که دولت از ابتدای فعالیت خود تاکنون اقدامات گسترده‌ای را در راستای تقویت این شرکت‌ها انجام داده است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تصریح کرد: در دیداری که هفته گذشته با رهبر معظم انقلاب داشتیم ایشان راهکارهای تخصصی، علمی و فنی را در حوزه اقتصاد مقاومتی و شرکت‌های دانش‌بنیان به مسئولان یادآوری کردند که خوشبختانه معاونت فنی و پژوهشی رئیس جمهوری تمام این راهکارها را سرلوحه عملکرد خود قرار داده است.

ستاری خاطرنشان کرد: امروز مهمترین دغدغه مقام معظم رهبری، تحقق اقتصاد مقاومتی است که توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان می‌تواند نقش به‌سزایی در رسیدن به اقتصاد مقاومتی داشته باشد و از این رو نیاز است که توجه بیشتری به این شرکت‌ها شود.

وی بیان داشت: استان مرکزی به لحاظ وضعیت خوبی که در حوزه صنعت دارد و برخورداری از تعداد قابل توجهی از واحدهای صنعتی، اگر بتواند در توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و استفاده از فنون و علوم روز دنیا در بخش صنعت نیز موفق عمل کند می‌تواند یکی از استان‌های پیشرو و موفق در تحقق اقتصاد مقاومتی باشد و این امر نیازمند همکاری تمام دستگاه‌های اجرایی استان است.

انتهای پیام/[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی