انگلیس ناو جنگی‌اش را برای حمایت از ناوهواپیمابر آمریکا راهی خلیج‌فارس می‌کند

لندن - ایرنا- وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد که ناو جنگی یک میلیارد پوندی 'اچ ام اس ' را برای پشتیانی از ناوهواپیمابر آمریکا، راهی آبهای خلیج فارس می کند.

به گزارش ایرنا، براساس بیانیه وزارت دفاع انگلیس که بامداد روز دوشنبه منتشر شد، ناو جنگی 'اچ ام اس ' وظیفه حراست از ناو هواپیمابر آمریکا در جریان حملات هواپیماهایش علیه مواضع داعش در سوریه و عراق بر عهده خواهد داشت.
براساس بیانیه یاد شده این ناو جنگی که دارای 190 خدمه است، قرار است روز جمعه از بندر پورتسموث راهی آب های گرم خلیج فارس شود.
به گفته مایکل فالون وزیر دفاع انگلیس، گسیل این ناو جنگی نشانگر آن است که تمامی بخش های ارتش انگلیس در حال مشارکت برای شکست گروه داعش هستند.
وی گفته است: نیروهای هوایی انگلیس روزانه حملاتی را علیه مواضع داعش صورت می دهد، نیروی زمینی این کشور نیز در حال آموزش سربازان عراقی است و نیروی دریایی انگلیس نیز درصدد کمک و پشتیبانی از ناو هواپیمابر ائتلاف در خلیج فارس در جریان حملات هوایی آن علیه داعش است.
در همین حال منابع انگلیسی از جمله تارنمای نشریه ایندیپندنت روز یکشنبه گزارش دادند که اعزام این ناو جنگی انگلیس می تواند سبب بروز تنش هایی در خلیج فارس شود.
براساس گزارش های منتشرشده ناوشکن 'اچ ام اس' ، مجهز به جدیدترین رادارهای دریایی در جهان، این قدرت را دارد تا با تهدیدات دوگانه همزمان موشکی و جنگنده ها مقابله کند..
اروپام*84**1552[ منبع این خبر سایت ایرنا، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی