وزیر دفاع عربستان در اسلام آباد و ملاقات با 'شریف' های پاکستان

اسلام آباد - ایرنا - 'محمد بن سلمان بن عبدالعزیز' نیمه شب گذشته در مسیر سفر دوره ای خود به شرق آسیا(چین و ژاپن)، توقفی کوتاه اما مهم در اسلام آباد داشت و با 'محمد نواز شریف' نخست وزیر و 'ژنرال راحیل شریف' فرمانده ارتش دیدار کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های دولتی پاکستان، در این دیدار، علاوه بر نخست وزیر و فرمانده ارتش، جمعی از وزیران کابینه نواز شریف و نیز جمعی از اعضای پارلمانی این کشور حضور داشتند.
روابط عمومی ارتش پاکستان نیز گزارش داد که ژنرال راحیل شریف علاوه بر حضور در جلسه دیدار نخست وزیر با وزیر دفاع عربستان، بطور جداگانه نیز با محمد بن سلمان ملاقات کرد و دو طرف مسائل امنیتی بویژه مربوط به منطقه خاورمیانه، همکاری های دفاعی و روابط دوجانبه را مورد تبادل نظر قرار دادند.
ملاقات خصوصی محمدبن سلمان با فرمانده ارتش پاکستان درحالی انجام شد که وزیر دفاع عربستان برخلاف عرف، ملاقات دو جانبه با خواجه آصف همتای پاکستانی خود نداشت و خواجه آصف فقط برای استقبال از وی به فرودگاه رفت.
دیدار جداگانه محمد بن سلمان با فرمانده ارتش پاکستان، حاکی از آن است که این دیدار را باید مهم ترین بخش از برنامه سفرکوتاه وزیر دفاع عربستان به اسلام آباد دانست.
سفر شب گذشته محمد بن سلمان به پاکستان، دومین سفر وی به این کشور از زمان تصدی وزرات دفاع عربستان است. محمد بن سلمان دی ماه سال گذشته نیز با هدف رایزنی درخصوص پیوستن پاکستان به ائتلاف نظامی خودساخته عربستان به اسلام آباد سفر کرده بود.
در راستای همکاری های نظامی –دفاعی پاکستان و عربستان، ناو مجهز به سامانه پرتاب موشک های هدایت شونده نیروی دریایی ارتش پاکستان معروف به ناو خیبر در روزهای اخیر در بندر جده عربستان لنگر انداخت.
پاکستان یکی از اعضای ائتلاف نظامی خودساخته عربستان متشکل از 34 کشور است؛ ائتلافی که اطلاعات دقیق مربوط به نقش پاکستان در آن هنوز برای مردم این کشور مشخص نشده است.
از ابتدای سال 1394 که پاکستان درخواست عربستان را برای ملحق شدن به جنگ علیه یمن نپذیرفت، روابط میان دو کشور دچار تنش هایی شد اما ریاض تلاش دارد همچنان پاکستان را به عنوان یک از هم پیمانان منطقه ای حفظ کند.
آساق**1723[ منبع این خبر سایت ایرنا، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی