اخبار الساعة:آمریکا درخواست عربستان برای حمله زمینی به یمن را رد کرد

تهران - ایرنا - پایگاه خبری اخبارالساعه امروز دوشنبه در خبری به نقل از منابع آگاه عربی و غربی نوشت: جان کری ویر خارجه امریکا در سفر اخیر خود به عربستان با درخواست این کشور برای حمله زمینی به یمن مخالفت کرد.

به گزارش ایرنا ٬جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در سفر هفته گذشته خود به جده در دیدار با مسئولان عربستانی٬ طرح صلح همزمان سیاسی – نظامی را پیشنهاد داده بود که این طرح نیز مورد قبول سعودی ها قرار نگرفت.
این پایگاه خبری با اشاره به سکوت خبری رسانه ای که پس از سفر جان کری به عربستان صورت گرفت٬ اشاره کرد که این سفر جان کری نتیجه ملموسی که مورد پذیرش هر دو طرف قرار بگیرد و به صلح یمن بیانجامد٬ در پی نداشته است.
براساس این خبر، جان کری در این سفر سعی داشت تا مقام های رژیم سعودی را به پذیرش طرح سیاسی و نظامی صلح به طور همزمان که به تشکیل دولت ملی یمن و نیز خلع سلاح انصارالله بیانجامد٬ قانع کند که این اتفاق عملی نشد و سعودی ها از موضع سخت قبلی تا بازگرداندن منصورهادی (رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن) به حکومت کوتاه نیامدند بلکه خواستار دخالت نظامی زمینی آمریکایی ها شدند.
عربستان از فروردین سال گذشته به بهانه بازگرداندن منصورهادی (رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن که در ریاض به سر می برد) با تشکیل ائتلافی از برخی کشورهای عربی و با حمایت آمریکا به یمن حمله نظامی کرد که در اثر آن تاکنون حدود هفت هزارنفر کشته ،هزاران نفر دیگر مجروح و میلیون ها تن نیز آواره شده اند.
این حملات بجز ویرانی بیش از 80 درصد موسسات خدماتی، درمانی، آموزشی، منازل و بیمارستان ها و کشتار بی رحمانه زنان و کودکان یمنی، نتیجه ای در پی نداشته است و کشتی سعودی ها در اثر هزینه های سرسام آور این جنگ به گل نشسته و از تحقق اهداف خود بازمانده اند.
تلاش های مقامات سعودی با دعوت از وزیران خارجه آمریکا و امارات و دیگر کشورهای غربی برای دستیابی به صلح در یمن و خروج از باتلاقی صورت می گیرد که این کشور در آن گرفتار شده است.
خاورم**1653**2041**[ منبع این خبر سایت ایرنا، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی