حفظ منافع ملی در گرو هم‌افزایی و همگرایی داخلی است

37308.jpg

استاندار کردستان حفظ منافع ملی و بلند مدت کشور را در گرو هم‌افزایی و همگرایی داخلی دانست و گفت: اگر ما در فعالیت‌های سیاسی خود به این نقطه برسیم دشمنان چشم طمع خود را خواهند بست و توان دست‌اندازی به حاکمیت و کشور ما را نخواهد داشت.

به گزارش ایسنا، عبدالمحمد زاهدی، شامگاه یک شنبه، هفتم شهریورماه در چهارمین نشست هم اندیشی اعضای کمیته‌های مرکز پژوهش‌ها و مطالعات راهبردی دفتر نماینده مقام معظم رهبری در استان کردستان با بیان اینکه تمامی گروه‌های سیاسی که در چارچوب نظام فعالند یک هدف را دنبال می‌کنند، اظهار کرد: تمامی جریان‌های سیاسی با رویکرد و روش‌های خاص خود به حفظ نظام، رفاه، آسایش و سربلندی مردم معتقد بوده و در این راستا حرکت می‌کنند.

وی برگزاری هر سال یک انتخابات بطور متوسط در کشور را یکی از نقاط قوت و تمایز با دیگر کشورهای مدعی دموکراسی دانست و افزود: وجود اختلاف نظر در شیوه اداره کشور ما بین گروه‌های سیاسی یک امر بدیهی، ضروری و واقعی است و به نشاط انتخاباتی کمک می‌کند.

زاهدی با اشاره به اینکه من به عنوان یک فعال سیاسی جابجایی قدرت را برای کشور یک نعمت می‌دانم، اعلام کرد: جریانات و احزاب سیاسی که به واسطه رأی مردم بخشی از قدرت کشور را در دست می‌گیرند، اگر تصور قدرت مادام‌العمری را داشته باشند، به دیکتاتوری ختم خواهد شد.

وی بیان کرد: همه باید بپذیریم که مسائل سیاسی همیشه برد و باخت دارد، لذا باید از برخوردهای حذفی پرهیز و بیشتر به دنبال هم‌افزایی باشیم.

استاندار کردستان حفظ منافع ملی و بلند مدت کشور را در گرو هم‌افزایی و همگرایی داخلی ارزیابی کرد و افزود: اگر ما در فعالیت‌های سیاسی خود به این نقطه برسیم دشمنان چشم طمع خود را خواهد بست و توان دست‌اندازی به حاکمیت و کشور ما را نخواهند داشت.

وی انتخابات را از صحنه‌های دشوار برای مجریان، کاندیداها، تأییدکنندگان و مردم دانست و بیان کرد: در چند ماه آینده انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهرو روستا را پیش رو داریم که امیدوارم با فعالیت‌های پرشور جریانات سیاسی انتخابات باشکوهی را داشته باشیم.

زاهدی، جریانات و فعالان سیاسی و نخبگان را به آگاهی‌بخشی به مردم فارغ از مباحث جناحی فراخواند و اعلام کرد: قانون‌مداری باید سرلوحه تمامی فعالیت‌های سیاسی در کشور قرار گیرد، چرا که با رعایت قانون در عرصه انتخابات هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.

وی ایجاد امید در مردم به عنوان سرمایه‌های اجتماعی را مهم توصیف کرد و ادامه داد: لازم است در کشور و به خصوص در مناطق مرزی این مسئله تبیین شود که رفاه، امنیت و آسایش خود را در چارچوب نظام جمهوری اسلامی دنبال کنند و همین امر عامل حضور پرشور مردم در انتخابات مختلف خواهد بود.

استاندار کردستان با بیان اینکه قانون اساسی مجموعه نظام را متکی به انتخابات و آرای مردم دانسته است، یادآور شد: در شاکله قانون اساسی کشور ارکان نظام، مستقیم و غیرمستقیم به واسطه و از طریق رأی مردم شکل گرفته‌اند و این از ویژگی‌های بارز نظام است.


انتهاي پیام[ منبع این خبر سایت ایسنا، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی