استاندار گیلان: به انتقادات غیرمنصفانه توجه نمی کنیم

رشت - ایرنا - استاندار گیلان گفت: تلاش ما حفظ آرامش استان است و به انتقادات غیر منصفانه توجهی نمی کنیم.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا، محمدعلی نجفی در دیدار رئیس کل دادگستری و اعضای شورای قضایی استان که به مناسبت هفته دولت انجام شد، به دغدغه مشترک مدیران اجرایی و قضایی در حل مشکلات استان اشاره کرد و افزود: خداوند فرصت خدمتگزاری به مردم را برای ما فراهم کرده که باید از این فرصت بهره مناسب را ببریم.
استاندار گیلان با اشاره به روند رو به رشد استان در بخش های مختلف افزود: طبق آمارهای ارائه شده از سوی مرکز آمار ایران و همچنین مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، گیلان در شاخص های توسعه ای روند رو به بهبود را طی می کند.
وی اشتغال فارغ التحصیلان و جوانان را از جمله اولویت های استان برشمرد و افزود: با تمامی اقدامات خوب صورت گرفته، اما هنوز مشکلات مردم فراوان است .
وی با یادآوری نرخ بیکاری 15.6 درصدی استان و فاصله معنا دار آن با میانگین کشوری در سال های گذشته گفت: آمارهای ارائه شده بیانگر آن است که اقدامات خوبی در بخش های مختلف استان در دولت تدبیر و امید در حال انجام است اما تا حل کامل مشکلات مردم فاصله داریم.
وی با قدردانی از همکاری و درایت مجموعه قضایی در توسعه و شکوفایی افزود : تلاش ما بر حفظ آرامش استان بوده و به انتقادات غیر منصفانه توجهی نمی کنیم.
نجفی بر ضرورت توسعه شرکت های دانش بنیان و بخش فناوری تاکید کرد و گفت: درتوسعه بخش کشاورزی، وضعیت خوبی را شاهد بوده و صنعت استان نیز روند رو به رشدی را سپری می کند.
استاندار گیلان بر لزوم برقراری امنیت برای سرمایه گذاران تاکید کرد و ادامه داد: باید شرایطی را در استان فراهم کنیم تا سرمایه گذاران احساس غربت نکنند.
وی به تحقق 41 درصدی درآمد کشور در سال گذشته اشاره و اضافه کرد: با توجه به این رقم از تحقق اما شاهد اقدامات توسعه ای در بخش های مختلف استان هستیم.
رئیس کل دادگستری استان نیز در این دیدار با بیان اینکه دولت یازدهم در ثبات اقتصادی گام های خوبی را برداشته، افزود: پافشاری دولت در رفع تحریم های ظالمانه در موضوع برجام ، امید دادن به آینده و تثبیت حقوقی برای توسعه کشور از جمله اقدامات خوب دولت یازدهم به شمار می رود که در جامعه شاهد آن هستیم .
احمد سیاوش پور جهتگیری دولت در توسعه کشور را جهت گیری خوبی دانست و گفت: حل مشکلات اشتغال در کوتاه مدت، کار ساده ای نیست.
وی با بیان اینکه مجموعه قضایی گیلان بر این باور است که مردم نگاهشان به حکومت بوده و نگاهی به تفکیک قوا ندارند، ادامه داد: باید متحد و یکپارچه در مسیر خدمت و توسعه استان و رفاه مردم تلاش کنیم .
وی اظهار داشت : اگر مردم احساس امنیت نداشته باشند، فعال اقتصادی هرگز نخواهد توانست به فعالیت خود بپردازد.
سیاوش پور با بیان اینکه در طول دوران خدمتی با استانداران بسیاری در کشور کار کردم و شهادت می دهم که نجفی تمام وقت ، انرژی ، اندیشه و توان خود را در جهت توسعه و شکوفایی استان به میدان عمل آورده، افزود: استاندار گیلان با علاقمندی در حال تلاش برای توسعه استان است و گام های خوبی را در این راستا برداشته است.
رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه ما شاهد زحمات شما برای رشد استان هستیم، افزود: امیدوارم استان به نقطه ای دست یابد که استحقاق آن را دارد.
وی امینت گیلان را امنیت قابل قبولی دانست و ابراز امیدواری کرد که شاهد موفقیت روز افزون استان در بخش های مختلف باشیم.
7294/2007[ منبع این خبر سایت ایرنا، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی