بهره برداری از50 پروژه راه ومسکن درهفته دولت با اعتباری بیش از دوهزارمیلیارد ریال

تهران - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از بهره برداری 50 پروژه راه و مسکن در این استان در هفته دولت به ارزش دو هزار و 140 میلیارد ریال ( 214 میلیارد تومان ) خبرداد.

محمدنادر محمدزاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این پروژه ها همزمان با هفته دولت از دوم تا نهم شهریور ماه امسال با حضور مسوولان و دست اندرکاران مورد بهره برداری قرار می گیرد.
وی تعریض گردنه قرچک، احداث و نصب بیش از 10 پل هوایی برای عبور عابران پیاده، روکش اسفالت، نصب روشنایی در برخی از محورهای استان تهران، بازسازی و احداث ساختمان پزشکی قانونی در جنوب تهران و احداث چند کتابخانه عمومی در این استان را از جمله اقدام های این اداره کل در هفته دولت عنوان کرد.
محمدزاده با بیان اینکه این پروژه ها در شهرهای شهریار، اسلامشهر، پیشوا، بهارستان، فیروز کوه، دماوند و تهران با اعتباری بیش از دو هزار و 140 میلیارد ریال آماده بهره برداری شده است، گفت: اجرای عملیات روکش آسفالت آزاد راه تهران - قم به طول 60 کیلومتر با 220 میلیارد ریال اعتبار و روکش آسفالت محور فیروز کوه - دماوند به طول 30 کیلومتر با 120 میلیارد ریال هزینه از جمله این پروژه ها است.
وی نصب علایم و انجام عملیات ایمن سازی محور فیروز کوه - دماوند با اعتبار 132 میلیارد ریال، ایمن سازی محور قدیم تهران - قم و رفع نقاط حادثه خیز این محور با 103 میلیارد ریال اعتبار و ایمن سازی محور امامزاده داوود در استان تهران با بیش از 102 میلیارد ریال را از دیگر پروژه های افتتاحی این اداره کل در هفته دولت اعلام کرد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران یادآورشد: نصب و افتتاح سیستم روشنایی محور دماوند - فیروزکوه با 164 میلیارد ریال اعتبار، بازسازی ساختمان پزشکی قانونی جنوب تهران در 5 طبقه با 224 میلیارد ریال اعتبار و احداث کتابحانه یکی از روستاهای شهرستان شهریار با 113 میلیارد ریال از دیگر پروژه های این اداره کل است که در هفته دولت امسال به بهره برداری رسید.
محمدزاده گفت: در شهرستان اسلامشهر روکش آسفالت برخی از محورهای روستایی این شهرستان با بیش از 184 میلیارد ریال، در پیشوا احداث کتابخانه جلیل آباد با 6 میلیارد ریال، کلانتری جلیل آباد با 9 میلیارد ریال و تعریض و بهسازی محور شریف آباد - پیشوا با 150 میلیارد ریال در هفته دولت امسال به بهره برداری رسید.
وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این پروژه ها، عملیات اجرایی طرح های مختلف در حوزه راه و مسکن توسط اداره کل راه و شهرسازی استان تهران در هفته دولت به بهره برداری رسید که مجموع آن بیش از 50 پروژه است.
به گزارش ایرنا، هرسال در هفته دولت (دوم تا نهم شهریورماه) دستگاه های اجرایی کشور پروژه های مهم خود را افتتاح می کنند. وزارت راه و شهرسازی در هفته دولت امسال 836 پروژه مهم را در حوزه حمل و نقلی و 70 هزار و 987 واحد مسکونی را افتتاح می کند.
اقتصام**1108 **1561[ منبع این خبر سایت ایرنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی