سخنگوی جیش الاسلام صلح با اسرائیل را ممکن خواند

اسلام علوش، سخنگوی گروه جیش الاسلام

سخنگوی جیش الاسلام توافق صلح با رژیم صهیونیستی را بعید ندانست.

به گزارش ایسنا، اسلام علوش، سخنگوی گروه جیش الاسلام در سوریه در مصاحبه‌ای با الیزابت تسورکوب، پژوهشگر اسرائیلی "انجمن افکار منطقه‌ای" که یک انجمن اسرائیلی است، گفت: توافق صلح با اسرائیل بعید نیست. این مساله به تصمیم نهادهای حکومتی سوریه بعد از پیروزی "انقلاب" برمی‌گردد.

این پژوهشگر که یک فعال حقوق بشری نیز بوده مشغول پژوهش درباره گروه‌های مختلفی است که در جنگ سوریه شرکت می‌کنند.

علوش درباره توافق صلح از طریق مذاکرات مدعی شد: ما خوش‌بین نیستیم اگر نظام به راهکار سیاسی ایمان داشت جنگی را برای ماندن در قدرت علیه سوری‌ها به راه نمی‌انداخت.

وی درباره حزب الله نیز ادعا کرد: حزب الله لبنان یک گروهک مخالف آزادی است که مردم از جمله مردم سوریه دنبال آن هستند برای همین ما اجازه نمی‌دهیم سلاح به دست این گروه برسد.

علوش اتهامات درباره رفتار خشونت آمیز جیش الاسلام با مخالفان خود و شکنجه آن‌ها را تکذیب کرد و گفت که جیش الاسلام اجازه می‌دهد تظاهرات علیه این گروه در مناطق تحت سیطره‌اش برگزار شود.

وی گفت: در مقابل ما تظاهرات برای سرنگونی‌مان برگزار می‌شود و حتی نیروهای جیش الاسلام از تظاهرکنندگان محافظت می‌کنند. ما از طریق رسانه‌هایمان تظاهرات را پوشش می‌دهیم.

جیش الاسلام از بزرگترین و سازمان‌یافته‌ترین گروه‌های شورشی سوریه محسوب می‌شود و با گروه‌های دیگر همچون جبهه النصره و ارتش آزاد سوریه نیز همکاری می‌کند. مقر اصلی آن نیز در دوما و غوطه شرقی واقع در حومه دمشق است.

انتهای پیام[ منبع این خبر سایت ایسنا، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی