روحانی:‌ با بگیر و ببند مسئله فساد حل نمی‌شود

رئیس‌جمهور گفت:‌ اگر می‌خواهیم با فساد مبارزه کنیم، بدانیم با بگیر و ببند و یا این را بگیر و آن را بگیر فساد درست نمی‌شود. به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز در جشنواره شهید رجایی با تاکید بر مبارزه جدی با مسئله فساد گفت:‌ انحصار مشکل‌آفرین است و باید بتوانیم یک رقابت صحیح درست کنیم. باید کاری کنیم که طرف حس نکند منحصرا آن امکان در اختیار اوست.

وی افزود:‌ امضای طلایی درست نکنیم که این امضا فسادآفرین و مشکل آفرین است.

رئیس‌جمهور با اشاره به مسئله فساد و رانت اظهار داشت:‌ اگر می‌خواهیم با فساد مبارزه کنیم بدانیم با بگیر و ببند و یا این را بگیر و آن را  بگیر فساد درست نمی‌شود؛ یا اینکه اگر کسی حقق غیرعادلانه‌ای گرفته فکر کنیم بیاییم دادگاهی درست کنیم چوبی شلاقی بیاریم درست می‌شود، خیر؛ نه اینها نیست. باید به ریشه‌ها بپردازیم، دولت به ریشه‌ها می‌پردازد.

روحانی ادامه داد:‌دولت می‌گوید دستگاه‌های نظارت باید دقیق نظارت می‌کردند و بکنند.دولت می‌خواد با ذی‌نفعان برخورد کند. این مشکل، مشکل یک قوه یا دو قوه نیست، مشکل سراسری است.

وی تصریح کرد:‌ تا در کشور ما قوانین شفاف نیست، تا پرداخت‌ها و درآمدها شفاف نیست،‌ تا در کشور بخش‌های خصولتی وجود دارد بدانید فساد هم وجود دارد. باید سیستم را از بنیان اصلاح کنیم.

روحانی در بخش دیگری از سخنانش گفت:‌ برجام یعنی اینکه قدرت سیاسی را به رخ دنیا کشیدیم.

این خبر در حال تکمیل است...

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی