فضاهای اقامتی در 6 منطقه گردشگری مازندران ایجاد می شود

ساری - ایرنا - معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور از شناسایی 6 منطقه گردشگری در مازندران برای ایجاد فضاهای اقامتی خبر داد.

سعید شیرکوند یکشنبه شب به خبرنگار ایرنا در سوادکوه گفت: برای ساخت فضاهای اقامتی متناسب با ویژگی های محیطی مناطق جنگلی شناسایی و انتخاب شد.
وی ادامه داد : براساس تصمیم های اتخاذ شده با همکاری و سرمایه گذاری بخش خصوصی کلبه و متل جنگلی چوبی در این مناطق ساخته می شود.
معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از پارک گردشگری جنگلی جوارم واقع در زیراب مازندران به عنوان یکی از مناطق شناسایی شده برای این منظور نام برد.
وی ادامه داد : قرار است 98 کلبه و متل چوبی در این مجموعه تفریحی و گردشگری به همراه رستوران ، تله کابین و سورتمه ریلی ایجاد شود .
وی با اشاره به اینکه با ایجاد تمامی این کلبه ها برای 50 نفر اشتغال ایجاد می شود ، افزود: این کلبه ها به تمامی از چوب ساخته شده است.
فاز نخست این پروژه روز یکشنبه با حضور مسئولان گردشگری کشور به تعداد 10 کلبه جنگلی با 66 تخت به بهره برداری رسید .
این مرکز اقامتی با سرمایه گذاری 15 میلیاردریالی بخش خصوصی افتتاح شد و با بهره برداری از این کلبه های جنگلی برای 16 نفر اشتغال ایجاد شد.
معاون سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور از وجود زیر ساخت به عنوان عامل مهم و تاثیرگذار برای جذب گردشگر نام برد و ادامه داد : براساس تحقیقات و آمارها به ازای رضایتمندی هر گردشگر خارجی زمینه جذب چهار گردشگر دیگر فراهم می شود .
وی افزود : همچنین به ازای نارضایتی هر گردشگر خارجی از امکانات و خدمات 16 گردشگر از آمدن و مسافرت به کشور منصرف می شوند .
پارک جنگلی جوارم با مساحت 365 هکتار یکی از مناطق نمونه گردشگری است که در مسیر جاده تهران ـ فیروزکوه، جایی میان شهر زیرآب و شهر شیرگاه قرار دارد.
این پارک جنگلی به خاطر پوشش زیبا و انبوه گیاهی و جانوری از جمله وجود درختان راش ، ممرز و بلوط و قرقاول ، قمری ، فاخته و دارکوب دارای استعدادهای گردشگری است که با سرمایه گذاری و ایجاد زیر ساخت های گردشگری توانایی بالایی برای جذب مسافر در تمامی ایام سال دارد .
سالانه 30 میلیون نفر مسافر به مازندران سفر می کنند و به نوعی این استان در پیک سفرهای نوروزی و تابستانی مقصد سفر بسیاری از هموطنان است .
کمبود امکانات زیر ساختی همچون فضاهای اقامتی از مشکلات مازندران است به طوریکه ظرفیت اقامت رسمی و غیر رسمی این استان تنها کمی بیشتر از 700 هزار شب اقامت است .
2096/1899[ منبع این خبر سایت ایرنا، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی