هزینه های درمان زوج های نابارور تحت پوشش نهادهای حمایتی تامین می شود

زنجان - ایرنا - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان از اجرای برنامه حمایت مالی زوج های نابارور تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی در این استان خبر داد.

پرویز قزلباش روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به بار مالی درمان های ناباروری، برنامه حمایتی از زوج های تحت پوشش نهادهای حمایتی در جهت تحقق سیاست های جمعیتی ابلاغی رهبر معظم انقلاب در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه هدف از اجرای این طرح، حفاظت مالی از زوج های نابارور اقشار نیازمند و ایجاد عدالت از طریق توسعه کمی و کیفی خدمات است، اظهار کرد: هماهنگی های لازم در خصوص اجرای این طرح بین دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی، اداره کل بهزیستی و کمیته امداد استان انجام شده است.
قزلباش افزود: پس از مراجعه زوج ها به مرکز ناباروری مرکز آموزشی درمانی آیت الله موسوی زنجان و در صورت نیاز آنان به خدمات درمانی، با استعلام از کمیته امداد و بهزیستی و تایید استحقاق دریافت های کمک هزینه های درمان، نسبت به تامین هزینه های درمان اقدام می شود.
طی سال های گذشته با پیشرفت علم پزشکی در کشور، ناباروری زوجین کم کم به فراموشی سپرده می شود و این روزها بسیاری از زوج های نابارور با بهره گیری از خدمات درمان ناباروری صاحب فرزند می شوند.
7312/6085[ منبع این خبر سایت ایرنا، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی