غفلت از مداخلات روانی اجتماعی، به چالش بزرگ جامعه تبدیل می شود

سمنان- ایرنا- مدیرکل بهزیستی استان سمنان گفت: یکی از چالش های اصلی جامعه مغفول ماندن از مداخلات اجتماعی و غفلت از اقدام درست و به هنگام برای مقابله با آن است.

به گزارش ایرنا، علیرضا ایزدپور روز دوشنبه در کارگاه آموزشی مداخلات حرفه ای مددکاری اجتماعی ویژه طلاق در هتلی در مهدیشهر افزود: اگر مداخلات روانی اجتماعی درست و به موقع انجام گیرد، بسیاری از مشکلات به ویژه طلاق در جامعه کاهش می یابد.
وی با بیان اینکه سازمان بهزیستی متولی سلامت اجتماعی کشور است، خاطر نشان کرد: مددکاران با انجام مداخلات می توانند سلامت اجتماعی در جامعه را توسعه دهند.
ایزدپور اظهار کرد: بسیاری از بیماران جسمی برای درمان خود نیاز به خدمات روان درمانی و مداخلات روانی اجتماعی دارند.
وی، طلاق را یکی از آسیب های اجتماعی جدی و رو به افزایش برشمرد و افزود: با مداخلات به موقع، می توان این معضل اجتماعی را کاهش داد.
مدیرکل بهزیستی استان سمنان یادآور شد: بر اساس آمار سال ٩٤، در حدود ٢٥ درصد از ازدواج ها به طلاق منجر می شد که این آمار نگران کننده است.
ایزدپور، شغل مددکاری اجتماعی را بسیار موثر در کاهش آسیب های اجتماعی عنوان و توصیه کرد: مددکاران برای شناسایی علت آسیب های اجتماعی و روش های علمی و به روز مقابله با آن، خود را توانمند کنند.
وی تاکید کرد: برگزاری کارگاه های آموزشی بسیار کارآمد و موثر و به نوعی سرمایه گذاری در حوزه اجتماعی برای کاهش آسیب هایی مانند طلاق است.
مدیرکل بهزیستی استان سمنان افزود: مددکاران نیز باید از دروس ارائه شده در کارگاه های اجتماعی با هدف به کارگیری در امور شغلی به منظور کاهش آسیب طلاق، به خوبی استفاده کنند.
کارگاه آموزشی مداخلات حرفه ای مددکاری اجتماعی ویژه طلاق با شرکت تمام استان به مدت ٢ روز در سمنان برگزار می شود.
دست کم 22 هزار مددجو در استان سمنان از بهزیستی خدمات می گیرند.
مددکاری حرفه ای، مبتنی بر علم، هنر، مهارت و هدف تعریف می شود که در آن مددکار کمک می کند که مددجو مشکل خود را شناخته و به توانایی های خود پی ببرد و با استفاده از منابع و امکانات موجود مشکلات خود را رفع کند.
در واقع مددکاری اجتماعی عبارت از مجموعه ای متشکل از تدابیر و روانشناسی مشاوره و فعالیت های حرفه ای است که در قالب نهادها، سازمانها و موسسه های رفاهی توانبخشی، اجتماعی، فرهنگی و تربیتی عرضه می شود تا با ایجاد تغییر و دگرگونی مناسب در شرایط مادی و معنوی افراد و قشرهای جامعه، زمینه بهزیستی رشد و تعالی آنها را فراهم آورد.
7341/6103[ منبع این خبر سایت ایرنا، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی