ذبح دام در تفرجگاه های شهرستان کوهرنگ ممنوع است

شهرکرد- ایرنا - رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان کوهرنگ کشتار، ذبح و فروش گوشت خام خارج از شبکه توزیع دامپزشکی در تفرجگاه ها و مراکز تفریحی شهرستان توریستی کوهرنگ را ممنوع اعلام کرد و گفت: در صورت مشاهده تخلف با افراد خاطی برخورد قانونی خواهد شد.

خسرو خسروی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، ازاستقرارسه گروه بازرسی و نظارت شبکه دامپزشکی در تفرجگاه های'دیمه، شیخ علیخان و آبشار چلگرد' از اوایل فصول گرم سال را یادآورشد و افزود: ماموران به صورت شبانه روز در خدمت مسافران و گردشگران در کنترل گوشت خام مصرفی هستند.
وی به گردشگران و مسافران توصیه کرد: برای تهیه گوشت قرمز به مهر سلامت شبکه دامپزشکی که در لاشه ممهور شده توجه کنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک ، مراتب را با شماره تلفن 33622098 به واحد نظارت دامپزشکی شهرستان کوهرنگ گزارش کنند.
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان کوهرنگ با اشاره به مهار و کنترل کامل بیماریهای دامی' آبله ، تب برفکی و تب مالت' در بین دام های عشایر کوچروی شهرستان تصریح کرد: بخش عمده ای از دام های سبک عشایر شهرستان قبل از فرارسیدن زمان مقرر کوچ پاییزی فرایند واکسیناسیون بیماریهای دامی را طی کرده اند.
خسروی از استقرار ماموران دامپزشکی در ایل راه های عشایر در زمان کوچ در نیمه شهریورماه خبر داد و گفت: خدمات رسانی و کنترل بیماری دامی تا زمان خارج شدن ازمناطق ییلاقی شهرستان برعهده شبکه دامپزشکی کوهرنگ است.
شهرستان کوهرنگ از توابع چهارمحال و بختیاری در 90 کیلومتری شهرکرد واقع است که محل استقرار نیمی دام عشایر کوچرو استان است.
6199/[ منبع این خبر سایت ایرنا، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی