1200 دانش‌آموز استثنایی در استان سمنان تحصیل می‌کنند/دوره‌های آموزشی برای مربیان مدارس استثنائی سمنان برگزار می‌شود

جشن شکوفه ها در مجتمع آموزشی استثنائی شهید اصلانی
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان، از تحصیل یک هزار و ۲۰۰ دانش‌آموز استثنایی این استان در ۲۰ مدرسه استثنائی مستقل در سطح استان سمنان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان به نقل از اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش استان سمنان، محمدرضا جهان در بازدید از مراکز آموزشی استثنایی امید نجات و بشارت شهرستان سمنان اظهار داشت: یکی از شاخص‌های ارزیابی توسعه آموزش‌وپرورش میزان اهمیتی است که کشورها به آموزش‌وپرورش دانش‌آموزان دارای نیازهای ویژه خود می‌دهند.

وی با اشاره به‌سختی کار در مدارس استثنایی، اظهار کرد: در آموزش به این دانش‌آموزان که کار هنرمندانه و سختی است باید به تفاوت‌های فردی و توانمندی‌های دانش‌آموزان توجه شود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان تصریح کرد: بالغ‌بر 300 نفر نیروی متخصص در این حوزه فعالیت دارند که از این تعداد 36 نفر نیروهای متخصص توان‌بخشی هستند که در خدمت‌رسانی به این گروه از دانش‌آموزان در مدارس خاص فعالیت می‌کنند.

محمدرضا جهان از تحصیل یک هزار و 200 دانش‌آموز استثنایی استان خبر داد و افزود: 20 مرکز آموزشی مستقل ویژه دانش موزان با نیازهای ویژه استان و همچنین 2 کلاس استثنایی در مدارس عادی وجود دارد.

وی با بیان اینکه معلمان و مربیان دانش‌آموزان با نیازهای ویژه سخت‌ترین و پیچیده‌ترین کار تعلیم و تربیت را انجام می‌دهند اظهار کرد: حضور عاشقانه در بین دانش‌آموزان استثنایی و کار عاشقانه با آن‌ها سبب می‌شود به نتیجه لازم برسیم.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان با توجه به‌دشواری و ارزشمند بودن کار و فعالیت در حوزه آموزش‌وپرورش استثنایی نگاه ویژه به کودکان و دانش‌آموزان با نیازهای خاص را از کلیه مسئولان خواستار شد.

محمدرضا جهان و هیئت همراه از کارگاه‌های مهارتی و همچنین کلاس‌های درس، بخش کاردرمانی و بخش‌های توان‌بخشی مدارس ابتدایی پسرانه امید نجات و دخترانه بشارت بازدید به عمل آوردند.

انتهای پیام/[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی