صداگذاری «لینا» به پایان رسید

تهیه‌کننده فیلم سینمایی «لینا» به کارگردانی رامین رسولی از پایان صداگذاری و آغاز ساخت موسیقی این فیلم توسط محمد جعفری خبر داد. سیاوش حقیقی تهیه‌کننده سینما درباره آخرین مراحل ساخت فیلم سینمایی «لینا» که او با همراهی مسعود نیکنام‌ پیرزاده تهیه‌کنندگی آن را برعهده دارد، گفت: به تازگی صداگذاری این اثر به پایان رسیده و ساخت موسیقی آن توسط محمد جعفری آغاز شده است و این فیلم تا یک ماه دیگر آماده نمایش می شود.

وی افزود: با توجه به اینکه برخی از عوامل موفق به اخذ روادید نشدند متاسفانه نتوانستیم قسمت های مربوط به هلند را فیلمبرداری کنیم به همین دلیل بدون ضبط آن سکانس ها، کارهای فنی آن را آغاز کردیم.

این تهیه کننده با اشاره به زمان اکران «لینا» به کارگردانی رامین رسولی گفت: با توجه به اینکه کارگردان این فیلم از کشور افغانستان است و در کشور هلند زندگی می کند از همان ابتدا در نظر داشتیم که اولین نمایش آن در کشورهای هلند و افغانستان باشد که با افغانستان برای نمایش آن به نتیجه رسیده ایم و با هلند هم در حال رایزنی هستیم که تا ۲ هفته دیگر هم تکلیف اکران فیلم در هلند مشخص می شود.

حقیقی با اشاره به اینکه «لینا» یک فیلم رئال است و از دقیقه ۲۵ گره های آن باز می شود، بیان کرد: فکر می‌کنم این فیلم را زودتر از سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر اکران کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بعد از اکران «لینا» در سینماهای افغانستان، سعی می کنیم آن را در گروه «هنر و تجربه» در ایران به نمایش بگذاریم.

«لینا» داستانی را با رویکرد اصلی دوستی میان ملت ایران و افغانستان روایت می‌کند.

حسیبا ابراهیمی بازیگر اصلی «لینا» است و همایون ارشادی و امیر آقایی به عنوان بازیگران شاخص ایرانی دو نقش اصلی دیگر فیلم را ایفا می‌کنند. عطیه غبیشاوی، مژگان کامجو، شهاب شادابی و قاسم میرزا کریمی نیز از جمله بازیگران فیلم هستند.

عوامل تولید این فیلم عبارتند از نویسنده و کارگردان: رامین رسولی، مجری طرح: موسسه فرهنگی و هنری مشتاقان فلاح و غلامحسین حیدری، مدیر فیلمبرداری: سیاوش حقیقی، تدوین: بهاره بعیدی، مدیر تولید: اسماعیل کردی، طراح گریم: رضا سعیدی، طراح صحنه: فرهاد نصر، طراح لباس: نازنین فلک‌شاهی، مدیر صدابرداری: احمد اردلان، برنامه‌ریز و دستیار اول کارگردان: حمید همتی، دستیار دوم کارگردان: رویا حیدری، دستیار صحنه و لباس: مونا رضایی، منشی صحنه: صفورا برسان، دستیار صدابردار: نیما عزت و حمید ابراهیمی، دستیاران گریم: آرش کاردان و نیلوفر صادقی، دستیار اول فیلمبردار: سعید براتی، دستیار دوم فیلمبردار: حسن لشکری، گروه فیلمبرداری: امیر حسین واحدی، مهدی شاه بیگی، سجاد براتی و مهدی براتی، مدیر تدارکات: محمد جمشیدی، عکاس: محمد هادی آخوندی و میلاد بهشتی، مدیر ارتباطات رسانه‌ای: سیدمحمدصادق لواسانی، تهیه‌کنندگان: مسعود نیکنام‌پیرزاده و سیاوش حقیقی، سرمایه‌گذاران: سیدمحمد احمدی، رامین رسولی.


[ منبع این خبر سایت عصرایران، فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی