ترامپ بار دیگر سلامت هیلاری کلینتون را به چالش کشید

نامزد جمهوری‌خواهان در حساب توییتر خود خواستار انتشار پرونده پزشکی نامزد دموکرات‌ها شد. به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از بیزنس اینسایدر، دونالد ترامپ – نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا – روز گذشته (یکشنبه) در حساب کاربری خود در شبکه توییتر بار دیگر سلامت جسمی هیلاری کلینتون – رقیب دموکرات خود – را به چالش کشید و خواستار انتشار جزئیات مربوط به پرونده پزشکی او شد. 
وی در پست توییتری خود نوشت: "گمان می‌کنم که هر دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری یعنی هیلاری کلینتونِ شیاد و من باید سوابق پزشکی خود را منتشر کنیم. من هیچ مشکلی برای انجام این کار ندارم اما هیلاری چطور؟"
کلینتون اکنون نزدیک به یک ماه است که به طور مداوم از سوی ترامپ و ستاد انتخاباتی او و همچنین از سوی رسانه‌های خبری محافظه‌کار به پنهان‌کاری درباره وضع سلامت خود متهم می‌شود. حدود سه هفته پیش، ترامپ در چندین سخنرانی انتخاباتی خود مدعی شد نامزد دموکرات‌ها فاقد سلامت جسمی و روانی لازم برای تصدی پست ریاست جمهوری آمریکاست.
اما کلینتون در یک برنامه تلویزیونی ضمن رد این ادعای نامزد جمهوری‌خواهان، طرح چنین ادعاهایی را ناشی از توهمات بیمارگونه مخالفان خود خواند. 
ترامپ در حالی تشکیک در وضع سلامت کلینتون را به عنوان یک حربه تبلیغاتی جدید علیه نامزد دموکرات‌ها به کار گرفته است که درباره وضع سلامت خود او نیز تردیدهای فراوانی وجود دارد. وی در دسامبر 2015 یک گواهی پزشکی 4 پاراگرافی را درباره وضع سلامت خود از زبان پزشک شخصی‌اش منتشر کرد که فاقد جزئیات لازم برای قضاوت درمورد سلامت وی بود. 
روز شنبه هفته جاری پزشک شخصی او در گفتگو با شبکه خبری ان‌بی‌سی نیوز اعتراف کرد این گواهی را بدون انجام معاینات پزشکی لازم و تنها ظرف مدت 5 دقیقه نوشته و تحویل راننده ترامپ داده است.
انتهای پیام /

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی