منع ورود بانوان باحجاب به رستورانی در فرانسه

رستورانی در فرانسه از پذیرش بانوان با حجاب این کشور اجتناب کرد. به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از بی بی سی، یک ویدئوی تازه منتشر شده نشان داد صاحب یک رستوران در فرانسه از ورود دو زن باحجاب به داخل رستوران جلوگیری کرد.
در این ویدئو، که به طور گسترده در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده است، مرد صاحب رستوران با گستاخی و فریاد به این زنان گفت: «همه تروریست ها مسلمان هستند و همه مسلمانان تروریست.»
پس از اینکه صاحب رستوران از ورود این دو زن جلوگیری کرد، دعوای لفظی میان آنها بالا گرفت. یکی از این زنان گفت: «ما نمی‌خواهیم به رستورانی برویم که از سوی نژادپرستان اداره می شود.»
مرد صاحب رستوران نیز فریاد زد: «نژادپرست ها آدم نمی کشند. نمی خواهم افرادی مانند شما وارد رستوران من شوند.»
این ماجرا شنبه شب در رستورانی در شهر «ترامبله آنفرانس» فرانسه اتفاق افتاد. این مرد روز یکشنبه از جمعیتی که خارج از رستوران گرد آمده بودند، عذرخواهی کرد.
«لورنس روسیگنول» وزیر امور حقوق زنان در فرانسه با «غیرقابل تحمل» خواندن این اتفاق از سازمان ضد نژادپرستی دولت خواست تا در این خصوص تحقیقات لازم را به عمل آورد. یک سازمان مبارزه با اسلام هراسی در فرانسه نیز اقدام صاحب رستوران را محکوم و حمایت قانونی خود از این دو زن را اعلام کرد. 
این درحالی است که نژادپرستی و خشونت علیه مسلمانان در کشور فرانسه به شدت رو به افزایش است. چندی پیش نیز قانون ممنوعیت پوشش در سواحل فرانسه به تصویب رسیده بود که با مخالفت گسترده ای مواجه شد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی