تکذیب اعطای املاک شهرداری به اعضای شورا

مهدی چمران در حاشیه جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه متأسفانه به صورت غیرواقعی در سایت های خبری گفته شده است که پنج نفر از اعضاء شورای شهر از شهرداری زمین یا خانه مسکونی گرفته اند افزود: واقعیت این است که این مطلب کذب است و حتی یکی از اعضاء شورای شهر که قبل از عضویت در شورا به هر علتی عضو یک تعاونی بود هنوز هم مسکن خود را به علت های مختلف دریافت نکرده و بقیه اعضاء هم در زمان عضویت در شورا دست به چنین کاری نزده اند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، وی با ابراز تأسف است انتشار چنین اخبار غیرموثق و نادرست گفت: متأسفانه در حالی که چنین اتفاقی روی نداده برخی قاطعانه آن را منتشر و با شخصیت منتخبان مردم بازی می کنند.

رئیس شورای شهر تهران اضافه کرد: آنچه که به عنوان املاک مطرح شده اعلام نبوده بلکه سؤالی مطرح کرده اند که این اطلاعاتی که در اختیار سازمان بازرسی است درست است یا نه؟! از سویی دیگر هنوز به این سؤالات پاسخ داده نشده است که برخی  در سایت ها اینگونه اتهام می زنند.

وی گفت: رئیس سازمان بازرسی کل کشور در گفتگوی با من اعلام کرد که این موضوع قرار نبود به این صورت مطرح شود که امیدواریم آقای سراج این مسئله را تکذیب و یا اصلاح کند چرا که ما انتظار نداریم سازمان بازرسی که نامه ای را محرمانه می فرستد این همه گیرنده همراه با فهرست منتشر شود هرچند وی گفته بود که ما پخش نکردیم بلکه شهرداری اشتباه کرده که آن را در دفتر محرمانه خود نگذاشته است.

چمران افزود: واقعیت این است که طی چند سال اخیر 110 تعاونی از نقاط مختلف کشور آمده اند و زمین گرفته اند و خانه ساخته اند و بعضی تعاونی ها هم برای شهرداری و برخی دیگر نیز برای سایر سازمان ها و نهادها بوده اند که اتفاقاً‌ این جای تشویق دارد که برای مدیران، کارکنان و مردم عضو تعاونی خانه می سازند و باید این کارها تشویق شود.

رئیس شورای عالی استان ها ادامه داد: اتفاقاً‌ مجلس شورای اسلامی هم چنین کاری می کند و آنان یک تعاونی برای نمایندگان و یک تعاونی برای کارکنان درست کرده و بخشی از خانه ها را ساخته و به برخی نیز تحویل هم داده اند که اتفاقاً این کار خوبی است اما ما تاکنون در شورا تعاونی نداشتیم به گونه ای که امروز یکی از اعضاء درخواست کرد بهتر است در شورا تعاونی ای تأسیس شود تا کسانی که نیازمند هستند صاحبِ خانه و سرپناه شوند.

وی گفت: از تعاونی هایی که از شهرداری مجوز گرفته اند چندین هزار نفر صاحبِ خانه شده اند و ما باید به آن افتخار کنیم که چنین کاری صورت گرفته است اما برخی به گونه ای عمل می کنند که تا این مسئله را تداعی کننده حقوق های نجومی بدانند که این اوج بی انصافی است و باید رسانه ها انصاف را رعایت کنند.

چمران در پاسخ به این پرسش که آیا شهرداری اساساً‌ امکان تخفیف در دادن زمین به تعاونی ها را دارد یا نه؟ افزود: شهرداری می تواند بر اساس اختیاراتی که دارد تخفیفاتی به برخی مدیران و یا کارمندان ارائه کند به عنوان نمونه امکان تخفیف به افراد قهرمان و یا مدیران و یا کارمندانی که تشویق می شوند نیز وجود دارد.

وی گفت: واقعاً اینگونه انتشار خبرهای نادرست باعث سلب اعتماد عمومی می شود به ویژه اینکه فردی خانه ای دریافت نکرده حالا عضو شورا باشد یا نباشد به او بگویند چهار میلیارد تومان خانه گرفته ای در حالی که شاید در طول عمرش چنین مبلغی را ندیده که خانه ای بخرد.

چمران تأکید کرد: سازمان بازرسی و قوه قضائیه باید به این مسئله ورود کنند که چرا برخی این چنین باید بتازند و این سازمان تحقیق کند که آیا چنین چیزی وجود دارد؟! و اگر بوده قانونی بوده است یا خیر؟ و اگر غیرقانونی و خلافی بوده برخورد صورت گیرد چرا که اگر خلاف یا اشتباهی باشد باید جبران شود چون که انتشار اسم افراد در رسانه ها تا زمانی که محکومیتی صادر نشده قانوناً نادرست است و این مهم حتی در دادگاه ها رعایت می شود.

وی افزود: در انتشار این نامه حتی سازمان بازرسی نامه ننوشته است بلکه یک فرد بازرسی از این سازمان سؤالاتی را مطرح کرده است و اگر برخی نتیجه سؤال را واقعیات تلقی کنند اوج بی انصافی است بنابراین اگر سازمان بازرسی و قوه قضائیه ورود نکنند ماجرا سر دراز دارد.[ منبع این خبر سایت عصرایران، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی