الکعبی: تروریست‌ها در آنکارا مقر رسمی دارند/ نقشه قطر، سعودی و ترکیه برای "الراموسة" حلب

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء اظهار داشت: گروه‌های تروریستی حتی در شهر آنکارا پایتخت ترکیه هم مستقر هستند و این کشور همچنان بهترین مسیر برای ورود تروریست‌ها به خاک سوریه است. به گزارش جوان آنلاين، دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء پیش ظهر امروز یکشنبه هفتم شهریور در دیدار با «آیت الله احمد جنتی» رئیس مجلس خبرگان رهبری که بدون حضور اصحاب رسانه برگزار شد، در خصوص محاصره شهر استراتژیک حلب سوریه اظهار داشت: تروریست‌ها طی هفته‌های اخیر در داخل شهر حلب محاصره شدند، پس از این اتفاق بود که کشورهای عربستان، قطر و ترکیه برای شکست محاصره شهر حلب جلسه مشترکی را برگزار کردند.
حجت الاسلام والمسلمین «اکرم الکعبي» ادامه داد: این کشورها به این نتیجه رسیدند که از طریق اشغال منطقه "الراموسه" محاصره شهر حلب را بشکنند، ولی ما دوباره خط محاصره را ترمیم کردیم و اکنون تروریست‌ها در شهر حلب در محاصره کامل قرار دارند و نمی‌توانند به این شهر وارد یا خارج شوند، چون ما منطقه راموسه را زیر آتش خودمان داریم.
وی در خصوص گروه‌های تروریستی فعال در سوریه گفت: گروه تکفیری جبهة النصرة سوریه تحت حمایت کامل کشور قطر قرار دارد و عربستان نیز از گروهک احرار الشام حمایت می‌کنند. ما این اطلاعات را از بازجویی اسرای تروریست بدست آوریم، براساس همین اطلاعات بود که ما گفتیم در سوریه به رهبری امام خامنه‌ای با 140 کشور می‌جنگیم.
این فرمانده برجسته بسیج مردمی (حشد شعبی) عراق، حمایت ترکیه از گروه‌های تروریستی فعال در سوریه را عیان دانست و افزود: اکثر گروه‌های تروریستی در ترکیه مقر رسمی دارند و اینگونه نیست که فعالیت این گروه‌ها پنهانی باشد، بلکه گروه‌های تروریستی حتی در شهر آنکارا پایتخت ترکیه هم مستقر هستند و این کشور همچنان بهترین مسیر برای ورود تروریست‌ها به داخل خاک سوریه است.
شیخ اکرم الکعبی با اشاره به وضعیت ناگوار شیعیان سوریه گفت: شهرهای فوعه و کفریا، دو شهر شیعه نشین در سوریه است که پیش از ناآرامی‌ها، 30 هزار تن از شیعیان این کشور در این شهرها زندگی می‌کردند، اما پس از شروع جنگ در سوریه، هزاران نفر از شیعیان از شهرهای فوعه و کفریا مهاجرت کردند و اکنون تنها 10 تا 15 هزار نفر در این شهرها زندگی می‌کنند که بسیاری از آن‌ها از سادات و از نسل ابوالمکارم بنی زهره هستند.
وی تصریح کرد: کودتا در ترکیه نشان داد که این کشور باید مواضعش را در خصوص سوریه عوض کند، ما در جریان عملیات شکست محاصره شهرهای فوعه و کفریا، چندین تروریست خارجی عضو جبهة النصرة را اسیر کردیم که این افراد در جریان بازجویی گفتند مقامات عربستانی به آن‌ها گفته‌اند اگر محاصره شهرهای فوعه و کفریا آزاد شود، ایران بر ما پیروز می‌شود.
دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء در پایان دیدار با رئیس مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان ساخت: افتخار ما این است که ادامه دهنده راه امام خمینی(ره) هستیم.
[ منبع این خبر سایت جوان آنلاین، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی