نظام سرمایه‌داری غرب به آخر خط رسیده است

رئیس مرکز مطالعات سیاسی لبنان گفت: حوادث سال‌های اخیر در منطقه ثابت کرد نظام سرمایه‌داری غرب به آخر خط خود رسیده و ایران، رهبری اردوگاه سلطه‌ستیزان در برابر سلطه‌گران را برعهده دارد.
خبرگزاری فارس: «أحمد ملّی»، رئیس مرکز مطالعات حقوقی و سیاسی دانشکده حقوق و استاد سیاست‌های بین المللی در دانشگاه بین المللی لبنان اظهار داشت: آمریکا و رژیم صهیونیستی با فتنه انگیزی طائفه‌ای و مذهبی در جهان اسلام برای تجزیه امت اسلامی تلاش می‌کنند.

وی افزود: امام خمینی (رضوان الله علیه) آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به نام روز قدس نامگذاری کرد تا روز وحدت امت اسلامی باشد و قطب نمای امت اسلامی به سوی قدس و فلسطین تنظیم شود بنابراین توطئه‌های امروز نشانه مقاومت و پایداری امت اسلامی است اما به هر حال نخبگان جهان اسلام نباید از هیچ تلاشی برای مقابله با تفرقه افکنی غربی‌ها فروگذاری کنند.

ملّی با تاکید بر این که نظام سرمایه داری غرب به آخر خط رسیده تصریح کرد: ما وارد دوران نظام بی‌قطبی شده ایم، در نظام جدید دو اردوگاه وجود خواهد داشت که شامل اردوگاه سلطه گران و اردوگاه سلطه ستیزان است و انقلاب اسلامی ایران در این میان، رهبری اردوگاه سلطه ستیزان را برعهده دارد.

وی تصریح کرد: در واقع اراده ملت‌ها برای مقاومت در برابر توطئه استعمارگران، ضربه محکمی به نظریه جهان تک قطبی زده و پلیدی دولت‌ها و نظام‌های غرب و شرق را به همگان نشان داد.

استاد لبنانی گفت: از همین روست که شاهدیم غربی‌ها همه مزدوران تکفیری‌ها را از اقصی نقاط جهان به سوریه کشانده و از آوردن ارتش‌های خود خودداری کردند چون در خود توان رویارویی مستقیم با محور مقاومت را نمی‌بینند.

وی تاکید کرد: امروز ما از صحنه صنعا تا موصل شاهد نبرد واحد جبهه مقاومت با محور شرارت آمریکایی هستیم تا راه برای آزادی قدس مهیا شود.

ملی دخالت عربستان در بحران سوریه را خیانت به امت اسلام خواند و گفت: وهابیت ریشه فکری گروه‌های تروریستی است و شاه سعودی در حالی خود را خادم حرمین شریفین می‌داند که قبله نخست مسلمانان را فراموش کرده است.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی