10 درصد دانش‌آموزان آذربایجان شرقی در مدارس استثنایی تحصیل می‌کنند

کودکان استثنایی
رئیس آموزش‌وپرورش استثنایی آذربایجان شرقی گفت: با توجه به اینکه ۱۰ درصد از دانش آموزان استان را دانش آموزان استثنایی تشکیل می‌دهند، توجه به زمینه‌های رشد و پیشرفت این قشر لازم و ضروری است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مراغه، اژدر علمی عصر امروز در جمع دانش آموزان و معلمان استثنایی مراغه اظهار داشت: با توجه به اینکه در استان 10 درصد از دانش آموزان در مدارس استثنایی تحصیل می‌کنند لازم است در امر آموزش این قشر نیز برنامه‌ریزی ویژه‌ای انجام شود.

اژدر علمی افزود: دانش آموزان استثنایی این استان دارای توانمندی‌های ویژه‌ای در عرصه‌های فرهنگی - هنری هستند که شکوفایی این استعدادها نیاز به توجه بیشتر والدین و خیرین دارد.

وی خاطرنشان کرد: باید با شناخت شخصیت درونی مخاطبان زمینه رشد و پیشرفت آن‌ها را فراهم کنیم که در این زمینه وظیفه آموزش‌وپرورش و به دنبال آن آموزش استثنایی بسیار سخت و نیازمند دقت بسیار است.

علمی ادامه داد: محدودیت‌های ظاهری نمی‌تواند مانع از پیشرفت فرد شود به‌شرطی که جامعه نگرش و بینش خود را نسبت به این‌گونه افراد تغییر دهد اما درصورتی‌که نسبت به این کودکان با دیدی منفی نگاه کنیم به‌طور یقین شاهد آثار منفی در روح و جان آنان خواهیم بود.

وی همچنین از اختصاص 100 میلیارد ریال اعتبار برای توان‌بخشی و آموزش مدارس استثنایی کشور خبر داد و گفت: با اختصاص این مبلغ می‌توان انتظار آینده‌ای خوش برای تحصیل دانش آموزان استثنایی را داشت.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان مراغه نیز در این همایش گفت: همت و تلاش دانش آموزان معلول سبب ایجاد روحیه نشاط برای معلمان و مسئولان آموزش‌وپرورش شده است.

انتهای پیام /[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی