22 درصد از دانش‌آموزان استان سمنان در دانشگاه‌های روزانه و شبانه قبول شدند

آموزش و پرورش
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش‌وپرورش استان سمنان از قبولی ۲۲ درصد از دانش‌آموزان استان در دانشگاه‌های روزانه و شبانه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان به نقل از اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش استان سمنان، حسین فولادیان ظهر امروز در گردهمایی معاونان آموزش متوسطه و کارشناسان آموزش ادارات آموزش‌وپرورش استان که در خانه معلم سمنان برگزار شد اظهار داشت: اگر آموزش متوسطه دوم در استان سمنان، تابلوی عملکردی خود را بالاگرفته، در سایه حمایت‌های مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان و همراهی و تلاش وافر همکاران، معاونان و کارشناسان ما در سطح مناطق است.

وی با بیان اینکه استان سمنان در سال‌های اخیر در کنکور سراسری رتبه‌های برتر کشوری را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: برخی می‌گویند کسب این رتبه به دلیل وجود دانشگاه‌های زیاد در استان سمنان بوده و این امری طبیعی است؛ اما باید گفت که امسال 22 درصد از دانش‌آموزان استان سمنان در دانشگاه‌های روزانه و شبانه قبول‌شده‌اند که از این حیث حتی از استان یزد که در رتبه اول قرار دارد، نیز جلوتر هستیم.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش‌وپرورش استان سمنان بیان کرد: درصد قبولی استان سمنان در دانشگاه‌های پیام نور و غیرانتفاعی بسیار کم است و با استان‌های صدر جدول بسیار فاصله‌داریم و این امر نیز به دلیل این است که دانش‌آموزان ما انتخابشان این دو دانشگاه نبوده و اکنون 30 درصد از دانش‌آموزان پیش‌دانشگاهی سال گذشته به همین دلیل پشت کنکور مانده‌اند.

فولادیان با اشاره به پروژه مهر تحصیلی گفت: این پروژه فعالیتی درون‌سازمانی است و مجموعه معاونت‌های استان را زیرپوشش خود قرار می‌دهد و باید گفت سمنان جزء استان‌های برتر در پروژه مهر بوده که به همت معاونت‌های آموزش مناطق به‌دست‌آمده است.

وی بیان داشت: آموزش متوسطه اول استان سمنان در حوزه گروه‌های آموزشی رتبه‌های اول کشوری را بر اساس شاخص‌های اندازه‌گیری به خود اختصاص داده است.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش‌وپرورش استان سمنان خاطرنشان کرد: استان سمنان در توسعه متوازن رشته‌ها نیز از استان‌های پیشتاز بوده که هم در رشته‌های نظری و هم فنی و حرفه‌ای و کاردانش از استان‌های برتر است.

فولادیان عنوان کرد: 42 درصد از دانش‌آموزان استان سمنان در هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش مشغول به تحصیل هستند و این در حالی بوده که میانگین کشوری، 33 درصد است.

وی افزود: در خصوص درصد قبولی دانش‌آموزان استان در امتحانات نهایی در خردادماه 91 درصدی بیش از 79 ثبت‌شده بود و در خردادماه سال جاری، این درصد به بیش از 92 درصد رسیده است.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش‌وپرورش استان سمنان خاطرنشان کرد: استان سمنان در نانوتکنولوژی نیز جزء استان‌های برتر کشور بوده و کسب دو مدال طلا در سال گذشته نشانی از این برتری دارد.

فولادیان گفت: در درصد قبولی امتحانات دوره متوسطه اول نیز به شاخص 98.5 رسیده‌ایم که شرایطمان در کشور جزء استان‌های اول و دوم است.

وی به برنامه تعالی مدیریت مدرسه نیز اشاره کرد و افزود: 55 مدرسه استان مجری این برنامه هستند که نتیجه ارزیابی‌ها این بود که مدرسه بوستان دانش گرمسار از مدارس برتر استان در کشور بوده است.

انتهای پیام/[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی