بیش از 66 درصد دانش‌آموزان پایه دهم در شاخه نظری تحصیل می‌کنند

ابراز همدردی دانش اموزان با معلم ورزش
مدیرکل آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه تاکنون بیش از ۸۹۴ هزار دانش‌آموز پایه دهم در سامانه آموزش و پرورش، ثبت‌نام شدند، گفت: بیش از ۶۶ درصد از کل دانش‌آموزان پایه دهم کشور در شاخه نظری مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنانبه نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان، قربانعلی افشانی در گردهمایی معاونان آموزش متوسطه استان که در خانه معلم سمنان برگزارشد اظهار داشت: دستگاه تعلیم وتربیت باتوجه به حجم زیاد فعالیت‌ها ازجهت برنامه‌ریزی وآمده کردن زیرساخت‌ها برای استقرار پایه دهم به امر کیفیت بخشی نیز توجه ویژه‌ای داشت.

وی از افزایش رشد قبولی در امتحانات نهایی  در سال تحصیلی 95 نسبت به سال قبل خبرداد و گفت: قبولی در امتحانات نهایی در خردادماه 95 نسبت به سال قبل، 2.17 درصد و میانگین نمره ورقه در کشور 24 صدم درصد رشد داشته است.

مدیرکل آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به عملکرد مثبت استان سمنان در امتحانات نهایی تصریح کرد: استان سمنان نیز حدود سه درصد در قبولی امتحانات نهایی رشد داشته و رشد نمرات ورقه دانش‌آموزان سمنانی نیز 57 صدم درصد از میانگین کشوری بالاتر رفته است.

افشانی اظهار کرد: درسال تحصیلی جدید 41 رشته فنی و حرفه‌ای، 153 رشته کارودانش و 480 استاندارد مهارت در هنرستان‌های کشور دایر شده که 283 استاندارد مهارت آن جدید است.

وی با تاکید بر لزوم توجه جدی به بحث هدایت تحصیلی در سال تحصیلی جدید افزود: باتوجه به مشکلاتی که در زمینه هدایت تحصیلی در سال گذشته وجود داشت امسال باید از مهرماه 95 به صورت جدی به این موضوع اهتمام داشت.

مدیرکل آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: از 957 هزار و 129 دانش‌آموز پایه نهم سال گذشته تاکنون بیش از 894 هزار نفر آنان در پایه دهم سناد، ثبت سیستم شدند.

افشانی با بیان اینکه بیش از 66 درصد دانش‌آموزان در شاخه نظری ثبت نام کردند، اظهار داشت: 16.98 درصد دانش‌آموزان در شاخه فنی و حرفه‌ای و بیش از 16 درصد در شاخه کارودانش مشغول تحصیل هستند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: 17.74 درصد دانش‌آموزان شاخه نظری در رشته ریاضی،45.90 درصد در رشته تجربی، 35.48 درصد در رشته انسانی و 76 صدم درصد در رشته معارف در حال تحصیل هستند.

انتهای پیام/[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی