58 درصد دانش‌آموزان پایه دهم استان سمنان به شاخه نظری هدایت شدند

اخبار کوتاه فرهنگی کرمان
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان گفت: در حال حاضر، ۵۸ درصد از دانش‌آموزان پایه دهم در شاخه نظری مشغول تحصیل هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان به نقل از اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش استان سمنان، محمدرضا جهان در جلسه گردهمایی معاونان آموزش متوسط اداره کل آموزش‌وپرورش استان سمنان که در خانه معلم سمنان برگزار شد اظهار داشت: به‌طورمعمول آموزش به ارزشیابی جهت می‌دهد؛ اما در حال حاضر، ارزشیابی به آموزش جهت می‌دهد

وی با بیان اینکه استان سمنان در زمینهٔ هدایت تحصیلی به‌خوبی عمل کرد اظهار کرد: در حال حاضر حدود 8 هزار دانش‌آموز استان در پایه دهم مشغول تحصیل هستند که از این تعداد 4 هزار و 222 دانش‌آموز در شاخه نظری تحصیل می‌کنند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان تصریح کرد: از بین دانش‌آموزان پایه دهم شاخه نظری 890 دانش‌آموز در رشته ریاضی، 2 هزار و 183 نفر در رشته تجربی، 1369 دانش‌آموز در رشته انسانی و حدود 30 نفر در رشته معارف مشغول تحصیل هستند.

محمدرضا جهان خاطرنشان کرد: آموزش‌وپرورش استان سمنان در تمام شاخص‌های آموزشی و پرورشی رتبه برتر کشور را داراست.

وی در ادامه با اشاره به طرح هدایت تحصیلی در دوره متوسطه، خاطرنشان کرد: طرح هدایت تحصیلی همراه با زمان‌بندی باوجود دیر اعلام شدن به استان‌ها، با موفقیت در سمنان انجام شد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان تصریح کرد: در رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش دانش‌آموزان با کسب مهارت کافی و گرفتن مدارک معتبر، به‌سرعت می‌توانند وارد بازار کار شوند، درصورتی‌که دروس رشته‌های نظری زمینه‌ساز ورود دانش‌آموزان به دانشگاه است.

به گزارش تسنیم؛ در این جلسه درباره طرح هدایت تحصیلی و ارتقای کیفیت آموزشی مباحثی مطرح شد.

ششمین نشست مسئولان دفاتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری در سمنان

ششمین نشست مسئولان دفاتر فرهنگ و مطالعات پایداری مراکز استانی حوزه هنری در سمنان برگزار می‌شود.

رئیس حوزه هنری استان سمنان با اعلام خبر فوق افزود: ششمین نشست مسئولان دفاتر فرهنگ و مطالعات پایداری مراکز استانی حوزه هنری در روزهای بیست و یکم الی بیست و سوم آذرماه 1395 به میزبانی حوزه هنری استان سمنان در سمنان برگزار خواهد شد.

داود یاراحمدی گفت: برگزاری مراسم افتتاحیه و اختتامیه، کارگاه چگونگی ارتباط‌گیری در مصاحبه، نشست آموزشی استانداردهای فنی و هنری کتاب، جلسات نقد و بررسی کتب قبل از انتشار و ... ازجمله برنامه‌های این نشست سه‌روزه است.

یاراحمدی بیان کرد: همچنین برگزاری شب خاطره با موضوع بزرگداشت شهید دریادار محمدابراهیم همتی فرمانده ناوچه پیکان با حضور جمعی از فرماندهان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و روایت خاطرات توسط امیر عبدالله معنوی و ناوسروان شمس زاده علوی از هم‌رزمان شهید همتی از دیگر برنامه‌های ششمین نشست مسئولان دفاتر فرهنگ و مطالعات پایداری مراکز استانی حوزه هنری است که در روز دوشنبه بیست و دوم آذر برگزار خواهد شد.

آموزش‌وپرورش استان سمنان دستگاه برتر کشور در حوزه اقامه نماز

آموزش‌وپرورش استان سمنان جایگاه برتر را در بین سایر دستگاه‌ها کشور در حوزه اقامه نماز آز آن خود کرد.

در بیست و پنجمین اجلاس سراسری نماز کشور که در استان البرز و با حضور مسئولان کشوری در شهرستان کرج برگزار شد؛ آموزش‌وپرورش استان سمنان به‌عنوان دستگاه برتر در امر اقامه نماز جایگاه اول را نصیب خود کرد.

در این همایش جهان، مدیرکل ضمن ایراد سخنرانی به ارائه تجارب استان درزمینهٔ اقامه نماز درسته دستگاه آموزش‌وپرورش استان پرداخت.

انتهای پیام/[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی