بازداشت متهم جدید در پرونده بانک ملت

سخنگوی قوه قضاییه گفت: تعداد شکایات پرونده منا به ۶۰۰ نفر رسیده اما این پرونده هنوز از دادگستری تهران به دادگاه نرفته است.
خبرگزاری فارس: غلامحسین محسنی اژه‌ای در خصوص جلسه‌ای که در مورد بررسی حقوقی و قضایی پرونده منا برگزار شده بود، گفت: چیز جدیدی برای گفتن نیست هم وزارت امور خارجه و هم وزارت کشور و دستگاه قضایی پیگیر موضوع هستند.

وی افزود: شکایت‌ها به 600 نفر رسیده ولی هنوز پرونده از دادگستری تهران به دادگاه نرفته است.

خبرنگاری گفت: در راستای معرفی اموال توسط مسئولین برخی از مسئولان دولت یازدهم اموال خود را اعلام نکردند آیا این موضوع صحت دارد که اژه‌ای گفت، در این دولت 2 نفر از وزرا لیست کامل اموال خود را نداده‌اند و متأسفانه با گذشت 3 سال هنوز این لیست کامل نشده است.

وی گفت: امیدواریم قبل از اینکه دوره‌شان به پایان برسد لیست را کامل کنند چرا که باید یک لیستی هم در زمان پایان دوره بدهند.

خبرنگار دیگری در مورد پرونده بانک ملت و اقدام قوه قضاییه در مورد فردی به نام مالامیری که گفته می‌شود 3 هزار و 700 میلیون وام گرفته و معوقه‌اش به اندازه وام شده سؤال کرد که اژه‌ای گفت: قبلاً 4 نفر بازداشت بودند که جدیداً یک نفر دیگر هم بازداشت  شد.

وی گفت: اقدام سو دیگری که صورت گرفته این است که 420 میلیارد وجوهی که این افراد برده بودند توقیف شده و در حال حاضر در اختیار است. من بارها گفته‌ام که اگر این افراد برگردند به نفع‌شان است تا اینکه غیابی محاکمه شوند.

سخنگوی قوه قضاییه گفت:‌کارمند بانک هم در بین این افراد بوده است.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی