تاثیر افزایش سرمایه 3 هزار میلیاردی موسسه ملل بر عملکرد آن

موسسه ملل در سه ماهه ابتدای سال جاری توانسته 1.443.889 میلیون ریال سود ذخیره کند که نسبت به دوره مشابه در سال قبل با رقم 942.278 میلیون ریال حدود 53 درصد رشد داشته است. این در حالی است که این موسسه توانسته 83 درصد از سود را که در سال 94 ذخیره کرده بود را تنها در سه ماه در سال 95 پوشش دهد که نشان از بهره برداری درست بانک از منابع و سرمایه افزایش یافته است. تاثیر افزایش سرمایه 3 هزار میلیاردی موسسه ملل بر عملکرد آنموسسه اعتباری ملل ( عسکریه) تصمیم دارد که سرمایه خود را 37 درصد افزایش داده و در حال انجام مقدمات قانونی آن است. این دومین بار است که در یک سال گذشته این موسسه اقدام به افزایش سرمایه کرده است.

به گزارش روابط عمومی موسسه اعتباری ملل (عسکریه)، موسسه در سال گذشته سرمایه خود را با 67درصد افزایش از رقم 3هزار میلیارد ریال با 2,050,000,000,000ريال افزايش به رقم 5هزار و 50 میلیارد ریال رسانده بود در اقدامی دیگر برای افزایش کفایت سرمایه خود اقدام به افزایش سرمایه 37 درصدی کرده تا سرمایه خود را به 8000 میلیارد ریال برساند.

بر اساس این گزارش یکی از مهمترین مساله در سالهای اخیر موضوع کفایت سرمایه بانکها و موسسات مالی است که در شرایط بحرانی گرفته است. بنابه قانون کمیته بازل استاندارد کفایت سرمایه در جهان 12 درصد است که در ایران 8 درصد در نظر گرفت شد که اغلب بانکهاو موسسات 8 درصد را نیز رعایت نمی کنند لذا این افزایش سرمایه موسسه ملل بر اساس استاندارد سازی وضعیت موسسه با استاندارهای بانک مرکزی است و در نوع خود برای تشکیل شدن به بانک قابل توجه است.

موسسه ملل در سه ماهه ابتدای سال جاری توانسته 1.443.889 میلیون ریال سود ذخیره کند که نسبت به دوره مشابه در سال قبل با رقم 942.278 میلیون ریال حدود 53 درصد رشد داشته است. این در حالی است که این موسسه توانسته 83 درصد از سود را که در سال 94 ذخیره کرده بود را تنها در سه ماه در سال 95 پوشش دهد که نشان از بهره برداری درست بانک از منابع و سرمایه افزایش یافته است.

در 19 مرداد سال جاری هیات مدیره موسسه اعتباری ملل پیشنهاد افزایش سرمایه 36درصدی را داده تا سرمایه ملل از 5هزار و 50میلیارد ریال به 8هزار میلیارد ریال برسد. هیات مدیره موسسه اعتباری ملل هدف از این افزایش سرمایه را بهبود نسبت کفايت سرمايه موسسه کاهش ريسک هاي موجود استفاده از حداکثرظرفيت هاي موجود موسسه افزايش ظرفيت براي توسعه فعاليت هاي سودآوري موسسه و حفظ توان رقابت پذيري درصنعت بانکداري کشوراعلام شد.

این پیشنهاد به سازمان حسابرسی و بازرس قانونی شرکت ارسال شد و در اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی نسبت به گزارش توجیهی هیئت مدیره در خصوص افزایش سرمایه شرکت اعتباري ملل (عسکريه) آمده است که با عنایت به جزء "ب" ماده 13 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان (مصوب 3/5/1386 هیئت مدیرة سازمان بورس و اوراق بهادار) به پیوست اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی (موسسه حسابرسي و خدمات مالي ارقام نگر آريا ) نسبت به گزارش توجیهی افزایش سرمایة مورخ 19/5/1395 هیئت مدیرة شرکت مبنی بر لزوم افزایش سرمایه از مبلغ 5,050,000,000,000 ریال به مبلغ 8,000,000,000,000 ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی به منظور بهبود نسبت کفايت سرمايه موسسه کاهش ريسک هاي موجود استفاده از حداکثرظرفيت هاي موجود موسسه افزايش ظرفيت براي توسعه فعاليت هاي سودآوي موسسه و حفظ توان رقابت پذيري درصنعت بانکداري کشور ارائه می گردد.[ منبع این خبر سایت عصرایران، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی