پاکی هوای تهران پایدار نیست/پیش‌بینی افزایش غلظت آلاینده‌ها

آلودگی شدید هوا در محدوده ی شهرک صنعتی سمنان

نتایج پیش‌بینی آلودگی هوا بر افزایش نسبی غلظت ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون در روز جاری (یکشنبه 28 آذر) نسبت به روز گذشته دلالت کرده و پیش‌بینی می‌شود روند افزایشی غلظت ذرات معلق در برخی ایستگاه‌ها تا روز دوشنبه ادامه داشته باشد.

به گزارش ایسنا، پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از وزش باد موثر در برخی ساعات روز جاری (یکشنبه 28 آذر) به ویژه در بعدازظهر است که با افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی در روز دوشنبه 29 آذر، وزش باد مناسب با جهت غالب جنوب شرقی و بارش پراکنده در شبانگاه انتظار می رود.

بر اساس این گزارش، طی روزهای یکشنبه و دوشنبه دمای هوا، کاهش نسبی یافته و در برخی ساعات دمای زیر صفر درجه سانتیگراد تجربه خواهد شد. همچنین نتایج پیش‌بینی آلودگی هوا نیز بر افزایش نسبی غلظت ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون در روز جاری (یکشنبه) نسبت به روز گذشته دلالت کرده و پیش‌بینی می‌شود روند افزایشی غلظت ذرات معلق در برخی ایستگاه‌ها تا روز دوشنبه ادامه داشته باشد.

بر اساس گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، با حاکمیت شرایط جوی ناپایدار در روز سه‌شنبه 30 آذر، در برخی ساعات طی بعدازظهر وزش باد نسبتا شدید و بارش متناوب پیش‌بینی می‌شود. 

به گزارش ایسنا، شاخص کیفیت هوای تهران طی 24ساعت گذشته منتهی به 8 صبح امروز با شاخص کیفی 47 در شرایط پاک بوده است.

انتهای پیام[ منبع این خبر سایت ایسنا، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی