بهره‌برداری از تصفیه‌خانه‌های فاضلاب سردشت، به‌زودی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی از بهره‌برداری تصفیه‌خانه‌های فاضلاب سردشت و مدول دوم خوی در آینده نزدیک خبر داد.

«رسول اکبری» در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به این‌که مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب شهر خوی در آینده به بهره‌برداری می‌رسد، اظهار کرد: با بهره‌برداری از این مدول جمعیتی بالغ بر 150 هزار نفر تحت پوشش سیستم جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب قرار خواهند گرفت.

مدیرعامل شرکت آبفای آذربایجان‌غربی افزود: این تصفیه‌خانه قادر است در شبانه‌روز 30 هزار متر مکعب فاضلاب را تصفیه کند.

وی اعتبار اختصاص داده شده به این طرح را 250 میلیارد ریال برشمرد و افزود: از این رقم تاکنون 150 میلیارد ریال در بخش تصفیه‌خانه و100 میلیارد ریال نیز در بخش ایجاد شبکه‌های جمع‌آوری فاضلاب هزینه شده است.

اکبری افزود: شهر خوی در کل به اجرای حدود 445 کیلومتر شبکه‌های اصلی و فرعی فاضلاب نیاز دارد که تاکنون از این میزان 280 کیلومتر آن اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی  اظهار کرد: هم‌اکنون همه کارهای اجرایی این پروژه انجام شده و تجهیزات الکترومکانیکال آن خریداری و وارد کشور شده است که به‌زودی افتتاح و  به بهره‌برداری خواهد رسید.

اکبری به افتتاح پروژه سامانه فاضلاب سردشت نیز اشاره کرد و افزود: این طرح در قالب پروژه‌های اقتصاد مقاومتی است و هم‌اکنون نیز 95 درصد پیشرفت دارد که  هزینه ساخت آن 200  میلیارد ریال برآورد شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی بابیان این‌که 89 درصد مردم شهر تحت پوشش شبکه جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب قرار دارد، افزود: با بازنگری در طرح، ظرفیت جمعیت تحت پوشش در افق این طرح از 55 هزار نفر به 80 هزار نفر افزایش یافته است.

اکبری در ادامه با بیان این‌که این تصفیه‌خانه قادر است در شبانه‌روز 15 هزار و 482 متر مکعب فاضلاب را تصفیه کند، اعتبار اختصاص داده شده به این طرح را 200 میلیارد ریال دانست و گفت: از این رقم تاکنون 110 میلیارد ریال در بخش تصفیه‌خانه و 90 میلیارد ریال نیز در بخش ایجاد شبکه‌های جمع‌آوری فاضلاب هزینه شده است.

انتهای پیام[ منبع این خبر سایت ایسنا، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی