توضیحات معاون اول قوه قضاییه درخصوص موضوع «کنسرت‌ها»

سخنگوی قوه قضاییه در خصوص برگزاری کنسرت‌ها در شهرهای مختلف توضیحاتی را ارائه داد. به گزارش خبرگزاری بسیج، غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه در یکصد و یکمین نشست خبری خود در هفته دولت با اصحاب رسانه درخصوص موضوع کنسرت‌ها اظهارداشت: مطلقاً با هنر و استفاده هنرمند مخالف نیستیم و نه تنها مخالف نیستیم بلکه کل نظام، هنر را تشویق می‌کند.

وی با بیان اینکه زبان هنر موثر است، گفت: موضع صریح قوه قضاییه این است که مدافع جدی هنر و هنرمند هستیم زیرا این زبان موثر است و باید تشویق و حمایت کرد.

اژه‌ای با اشاره به اینکه صدور مجوز کنسرت‌ها با وزارت ارشاد است و نیروی انتظامی و قوه قضاییه در این خصوص دخالت نمی‌کند، خاطرنشان کرد: صدور مجوز به خودی خود مانع از ارتکاب جرایم بعدی نمی‌شود اما مجوز دادن به عهده وزارت ارشاد است.

وی افزود: این کنسرت‌هایی که برگزار می‌شود آیا همه جا از آنها جلوگیری می‌شود؟ کدام است که برگزار می‌شود و پای نیروی انتظامی و قوه قضاییه به میان می‌آید؟

وی ادامه داد: اگر کنسرتی اجرا شد و زمان اجرا و پس از آن اقداماتی مبنی بر عدم نظم عمومی برخلاف عفت عمومی واقع شد اینجا وظیفه نیروی انتظامی است.

وی با بیان اینکه اکنون مجوز کنسرت داده می‌شود و گزارشی مبنی بر خلاف قانون وجود نداشته باشد در این خصوص اقدام نمی‌کنیم، تصریح کرد: اما اگر چنانچه از مراجع رسمی و اطلاعاتی گزارشاتی به نظر آنها مستند رسید که اگر این کنسرت برگزار شود اقدامات امنیتی و خلاف عفت عمومی به وقوع می‌پیوندد اینجا وظیفه نیروی انتظامی و قوه قضاییه است و عمل می‌کنند.

وی گفت: اگر فردی متعهد شود و متضمن شد که در کنسرتی هیچ اقدام علیه امنیت و عفت عمومی انجام نمی‌شود کنسرت برگزار خواهد شد و اگر کسی متضمن نشود وظیفه ناجا و قوه قضاییه است که جلوگیری کند.

[ منبع این خبر سایت خبرگزاری بسیج، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی