امیدواری برای حمایت فرابورس از بنگاه های کوچک و متوسط

معاون وزیر صنعت اظهار کرد: امیدواریم استقبال از حمایت از واحدهای کوچک و متوسط که بخش بزرگی از اشتغال در ایران وابسته به آن است افزایش یابد.

به گزارش ایسنا، علی یزدانی - معاون وزیر صنعت معدن و تجارت  -در آیین رونمایی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه و گشایش بازار شرکت‌های کوچک و متوسط فرابورس ایران اظهار کرد: بر أساس آمارها آنچه در مجموعه وزارت صمت دارای مجوز بهره برداری هستند، ٨٨ هزار بنگاه زیر ظرفیت کامل خود کار می کنند و ٩٥ درصد از این میزان در حدود بنگاه های کوچک در بخش صنعت هستند و از نظر اشتغال نقش مهمی دارند.

وی ادامه داد: حسب دستور رئیس جمهور و تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی در سال جاری درباره حمایت از بنگاه‌ها فهمیدیم مهم ترین مشکل نقدینگی است و اغلب بنگاه‌ها به بازار پول متکی بودند.

او گفت: با توجه به مصوبات شورای پول و اعتبار در اسفند پارسال با تفاهم نامه با فرابورس امضا شد که به موجب آن امروز بیش از ٨٧ بنگاه را با شرایط قابل قبولی که مشخص شده به فرابورس معرفی کردیم که چهار واحد آن پذیرش شده است.

وی افزود: از ما پرسیده شده چرا اسم این صندوق‌ها را جسورانه گذاشته اید، پاسخ ما این است که وقتی بانکها نمی توانستند با توجه به شرایطشان حمایت کنند، این صندوقها شکل گرفتند و لذا با توجه به این موضوع نام آنها جسورانه گذاشته شد. قطعی است که ورود به بازار سرمایه راهکار تحول در بنگاه‌های کوچک و متوسط خواهد بود و استقبال بیشتر هم خواهد شد.

یزدانی گفت: امیدوارم این نشست و تداوم و آنچه در سازمان صنایع کشور باید برای حمایت از بنگاه‌ها انجام بدیم، زمینه ورود بنگاه‌ها را به فرابورس بیشتر فراهم کنیم.

انتهای پیام[ منبع این خبر سایت ایسنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی