1602 واحد صنعتی کوچک و متوسط اصفهان از تسهیلات بانکی بهره مند شدند

اصفهان- ایرنا- با مجموعه اقدام های انجام شده توسط دولت یازدهم بمنظور حمایت از صنایع کوچک و متوسط، یکهزار و 602 واحد صنعتی در استان اصفهان در سالجاری از تسهیلات بانکی برای رفع موانع تولید و رونق اقتصادی بهره مند شدند.

حمایت از صنایع کوچک و متوسط با تشکیل کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و همچنین اجرای طرح ارائه بسته های حمایتی، از سال گذشته بر روی ریل خود قرار گرفت و تا کنون بیش از یکهزار و 600 واحد صنعتی را در استان اصفهان پوشش داده است.
کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید واحدهای کوچک و متوسط به عنوان محور سوم برنامه های اقتصاد مقاومتی استان از سال گذشته در استانداری اصفهان تشکیل شد و مشکل های صنایع از جمله در بخش های مالیات، بیمه و مسائل بانکی در آن بررسی و بیش از 2 هزار مصوبه برای رفع آنها صادر شد.
همچنین بر اساس طرح ارائه بسته های حمایتی به صنایع کوچک و متوسط در مجموع یکهزار میلیارد تومان اعتبار برای ارائه تسهیلات به 600 واحد صنعتی در استان اصفهان پیش بینی شده است.
به گزارش ایرنا به نقل از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان واحدهای صنعتی و همچنین کشاورزی متقاضی برای استفاده از این تسهیلات در سامانه اینترنتی 'بهین یاب' ثبت نام کردند که بر اساس آخرین آمار، چهار هزار و 657 مورد درخواست در این سامانه برای استان اصفهان ثبت شده است که رتبه نخست را در کشور دارد.
از این تعداد، یکهزار و 913 مورد مربوط به حوزه صنعت و معدن است که به گزارش سازمان از این تعداد تا کنون یکهزار و 591 درخواست در کمیته ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، بررسی و به بانک های عامل ارجاع شده است.
تا کنون تسهیلات 984 واحد صنعتی از سوی منابع داخلی بانک های عامل بصورت مستقیم و 618 فقره درخواست تسهیلات بانکی از طریق ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و اعتبار مالی در نظر گرفته شده از طرح ارائه بسته حمایتی پرداخت شده است.
به گزارش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان، در مجموع، 480 میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای یکهزار و 602 واحد صنعتی کوچک و متوسط جهت حمایت از تولید داخلی پرداخت شده است.
خبرگزاری ایرنا مرکز اصفهان در صدد تهیه گزارش از برخی از واحدهای صنعتی دریافت کننده این تسهیلات است اما با وجود پیگیری های صورت گرفته تا لحظه مخابره خبر، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان هیچ واحد صنعتی را برای این کار به خبرگزاری معرفی نکرده است.
استان اصفهان با 9 هزار و 257 واحد صنعتی فعال با اشتغال 263 هزار نفر، سهم 11 درصدی از صنایع کشور و در زمینه اشتغال، رتبه دوم کشور را پس از تهران دارد.
گ/3011 / 6022 خبرنگار: آسیه معینی - انتشار دهنده : عمادی
کانال اطلاع رسانی: https://telegram.me/esfahanirna[ منبع این خبر سایت ایرنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی