38 درصد دانش آموزان کرمان در هنرستان های فنی و حرفه ای تحصیل می کنند

کرمان - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: 38 درصد دانش آموزان متوسطه دوره دوم این استان در هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش تحصیل می کنند.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان محمد محسن بیگی در دیدار مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمان با وی افزود: تعامل و همکاری آموزش و پرورش با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای نقش موثری در ترویج فرهنگ کار و کارآفرینی و توسعه مهارت آموزی در کشور دارد.
وی اظهار کرد: هدایت دانش آموزان به سمت رشته های فنی و حرفه ای در راستای ترویج فرهنگ کار و کار آفرینی به منظور تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل ضروری است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان ادامه داد: دانش آموزان گرایش بیشتری به سمت رشته های نظری نسبت به رشته های فنی و حرفه ای دارند.
وی گفت: هدایت دانش آموزان به سمت رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش با توجه به برگزاری کارگاه های مشاوره ویژه والدین دانش آموزان، راه اندازی نمایشگاه توانمندی های هنرجویان هنرستان های فنی و حرفه ای و کار دانش و بازدید دوره ای دانش آموزان پایه نهم تحصیلی از کارگاه های فنی حرفه ای، رشد قابل توجهی داشته است.
وی افزود: کیفیت بخشی به فعالیت های آموزشی و مهارتی هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش در راستای مهارت آموزی هنرجویان و آماده سازی آنها برای ورود به بازار کار ضروری است.
محسن بیگی تصریح کرد: مهارت آموزی به دانش آموزان در سن نوجوانی و جوانی مهمترین فلسفه راه اندازی هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش است که موجب پیشگیری از آسیب ها و عوارض اجتماعی می شود.
وی با تاکید بر اینکه مهارتی که دانش آموزان یاد می گیرند نباید دستوری و ذهنی باشد بلکه باید عملی باشد گفت: هدف سازمانی آموزش و پرورش با اداره کل فنی و حرفه ای در ایجاد شغل پایدار، کارآفرینی و تربیت نیروی انسانی کارآمد است.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمان نیز ضمن تقدیر از تعامل و همکاری آموزش و پرورش افزود: تعامل و همکاری آموزش و پرورش به عنوان مهمترین بنگاه آموزش رسمی کشور با اداره کل آموزش های فنی و حرفه ای در ترویج فرهنگ کار و کارآفرینی موثر است.
محمدرضا جهانگیری بر بازدید دانش آموزان متوسطه دوره اول از کارگاه های فنی و حرفه ای در راستای ایجاد انگیزه در آنها نسبت به انتخاب رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش تاکید کرد و گفت: همکاران ما در اداره کل فنی و حرفه ای استان کرمان با حضور در مدارس رشته های فنی و حرفه ای را به دانش آموزان معرفی می کنند.
وی با بیان اینکه تعامل و همکاری آموزش و پرورش و اداره کل فنی و حرفه ای در کشور بی نظیر است عنوان کرد: ظرفیت مراکز فنی و حرفه ای استان کرمان به آموزش و پرورش اختصاص دارد زیرا بر این باوریم که مهارت آموزی در سن نوجوانی و جوانی ماندگار و موثرتر است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمان از اداره کل آموزش و پرورش در زمینه توسعه و ترویج فرهنگ مهارت آموزی در مدارس تقدیر کرد.
خبرنگار: حامد سالاری ** انتشار دهنده: نجمه حسنی
7420/3029[ منبع این خبر سایت ایرنا، فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی