42 درصد دانش‌آموزان پایه دهم استان سمنان در شاخه فنی و حرفه‌ای تحصیل می کنند

اخبار کوتاه فرهنگی / حبر کوتاه فرهنگی
مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان سمنان از هدایت تحصیلی بیش از ۷ هزار ۹۰۰ دانش‌آموز پایه نهم استان در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ خبر داد و گفت: ۴۲ درصد دانش‌آموزان پایه دهم استان در شاخه فنی و حرفه‌ای تحصیل می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، محمدرضا جهان پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آگاهی بخشی اولیاء و دانش‌آموزان در هدایت تحصیلی بسیار مهم و تأثیرگذار است.

وی با تأکید بر احساس مسئولیت مدیران در زمینه هدایت تحصیلی بیان کرد: مدیران مقطع متوسط اول استان باید درزمینه هدایت تحصیلی باید از حساسیت ویژه‌ای نسبت به این موضوع برخوردار باشند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان از هدایت تحصیلی بیش از 7 هزار 900 دانش‌آموز در امسال خبر داد و گفت: 42 درصد دانش‌آموزان پایه دهم استان در شاخه فنی و حرفه‌ای و کاردانش و 58 درصد در شاخه نظری مشغول تحصیل هستند. در پایه دهم تحصیلی بیش از 3 هزار دانش‌آموز در شاخه فنی و حرفه‌ای و کاردانش و 4 هزار 222 دانش‌آموزان در شاخه نظری مشغول تحصیل هستند.

وی با اشاره به اهمیت موضوع هدایت تحصیلی تأکید کرد: خانواده‌ها، مشاوران و مدیران باید به موضوع هدایت تحصیلی آگاهی حساست لازم را داشته باشند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان با اشاره به اینکه دیپلمه‌های کاردانش مجوز مهارتی کسب می‌کنند گفت: ترغیب دانش‌آموزان به‌سوی رشته‌های تحصیلی فنی و کسب مهارت متناسب با نیاز بازار کار از اهداف آموزش‌وپرورش است.

درخشش دانش‌آموز دامغانی در جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان گفت: دانش‌آموز شهرستان دامغان به مرحله نهایی جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی راه یافتند.

محمدرضا جهان داشت: امیرعباس شاه‌چراغ با قصه هلیسه جانم با گویش دامغانی قصه گوی برگزیده راه‌یافته به مرحله نهایی جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی شد.

وی افزود: امیرعباس شاه‌چراغ دانش‌آموز پایه سوم رشته علوم انسانی آموزشگاه شهید بهشتی متوسطه دوم دامغان است.

گفتنی است؛ این دانش‌آموز از بین 4 هزار و 300 نفر شرکت‌کننده کشوری به مرحله نهایی به‌عنوان تنها نماینده استان راه یافت.

رئیس جدید اداره آموزش و پرورش شهرستان دامغان معرفی شد

آئین تودیع و معارفه رؤسای پیشین و جدید اداره آموزش و پرورش شهرستان دامغان با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار و حسن کاتبی با حکمی ازسوی مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان به عنوان سکاندار جدید دستگاه تعلیم و تربیت این شهرستان معرفی شد.

در این مراسم از تلاش‌های حجت‌الله رستمیان در قریب به سه سال تصدی پست مدیریت دستگاه تعلیم و تربیت این شهرستان با اهدای لوح تقدیر و هدایایی قدردانی شد.

فرماندار دامغان در این آئین با بیان اینکه آموزش و پرورش این شهرستان به همت مدیر، کارکنان و معلمان پرتلاش خود در سال‌های اخیر موفقیت‌های چشمگیری را در عرصه‌های علمی و پرورشی در سطح استان و کشور کسب کرده است، گفت: درصد بالای قبولی در کنکور و رتبه‌های کم‌نظیر، درصد قبولی امتحانات نهایی، رتبه‌های کشوری مسابقات علمی، فرهنگی و هنری همه نشان از وضعیت و جایگاه مطلوب آموزش و پرورش دامغان دارد.

علی‌اصغر مجد با اشاره به تلاش‌های مجدانه مدیریت آموزش و پرورش دامغان در راه محو بیسوادی و باسواد بودن قریب به 98 درصد جمعیت این شهرستان اظهار داشت: در طول سال گذشته و دوره جدید فعالیت نهضت سواد آموزی، با تلاش‌های مستمر انجام شده 450 نفر افراد بی سواد این شهرستان در مرکزی به همین منظور تحت آموزش قرار گرفته اند و امیدواریم بتوانیم به‌زودی شاهد برگزاری جشن محو بیسوادی در شهرستان دامغان باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان نیز در این مراسم با بیان اینکه دستگاه تعلیم و تربیت این استان به‌واسطه تلاش فرهنگیان در بسیاری از شاخص‌ها رتبه نخست کشور را در اختیار دارد، ضمن قدردانی از خدمات شایسته رئیس پیشین اداره آموزش و پرورش دامغان، گفت: کسب رتبه 29 کشور بین 750 منطقه آموزشی از سوی آموزش و پرورش این شهرستان و 60 رتبه زیر دو هزار در کنکور سال گذشته، رتبه‌های فراوان مسابقات قرآنی و فرهنگی و هنری و رتبه اول همکاری با حوزه‌های علمیه نشان دهنده تلاش، لیاقت و توانمندی مدیریت و کارکنان آموزش و پرورش دامغان در سال‌های اخیر است.

محمد رضا جهان ساخت و بهینه سازی 15 فضای آموزشی در طول دو سال اخیر را از دیگر زحمات ارزنده و ماندگار مدیریت آموزش و پرورش دامغان برشمرد و تصریح کرد: آموزش و پرورش بیش از هرچیز وابسته به زحمات معلمان خدوم در کلاس‌های درس است و با تغییر مدیریت نباید روند رو به رشد مجموعه تعلیم و تربیت شهرستان دامغان متوقف نخواهد شد.

انتهای پیام/[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی