لزوم تجاری سازی ایده های دانش بنیان در حوزه سلامت

تهران- ایرنا- مدیر دفتر همکاری دانشگاه، صنعت و جامعه دانشگاه علوم پزشکی تهران بر لزوم تجاری سازی ایده‎های دانش بنیان در حوزه سلامت تاکید کرد و گفت: دانشگاه فناور، محور اقتصاد دانش بنیان است.

به گزارش روز یکشنبه گروه علمی ایرنا از دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر محمد رضا منظم با تاکید بر لزوم بهره گیری هرچه بیشتر از دستاوردهای دانش محور، فراهم کردن فضای مساعد برای شکوفایی استعدادهای بالقوه و ترویج فرهنگ کسب و کار دانش بنیان اظهار کرد: برای تحقق چشم انداز سند 20 ساله کشور و رسیدن به جایگاه اول در منطقه باید استراتژی اقتصادی به سمت اقتصاد دانش بنیان تغییر یابد.
وی از برگزاری دومین همایش و فن بازار ملی سلامت خبر داد و افزود: این فن بازار امسال با شعار «دانشگاه فناور، محور اقتصاد دانش بنیان» برای تکمیل هر چه بهتر فرایند انتقال دانش به بخش های ساخت و تولید فناوری های سلامت و تسهیل فرایند تجاری سازی ایده های علمی برگزار می شود.
منظم، به ایجاد بستری مناسب در این خصوص در دومین همایش و فن بازار ملی سلامت اشاره و اظهار امیدواری کرد که از طریق ایجاد همگرایی بین بخش های علمی و صنعتی و با بهره گیری از دانش ملی بتوان در راستای تبدیل علم به ثروت قدم برداشت و به اهداف اقتصاد مقاومتی در نقشه جامع علمی کشور تحقق بخشید.
وی بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی تهران با برگزاری اولین همایش و نمایشگاه فناوری سلامت در سال 1394 نخستین گام خود را برای پایه ریزی اقتصاد دانش بنیان در این حوزه برداشته و ضمن تعامل مستمر با سازمان های کارفرمایی و شرکت های فعال حوزه سلامت در پی بهره گیری از توان حداکثری خود برای توسعه این اقتصاد در حوزه سلامت است.
دومین همایش و فن بازار ملی سلامت به همت دانشگاه علوم پزشکی تهران و با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در روزهای 18 و 19 آبان ماه سال جاری برگزار می شود.
علمی ** 1201 **1834[ منبع این خبر سایت ایرنا، علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی