50 درصد شهرک‌ها و نواحی صنعتی گلستان مجهز به تصفیه‌خانه فاضلاب صنعتی است

شهرک صنعتی

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: ۵۰ درصد از ۲۲ شهرک و ناحیه صنعتی عملیاتی در استان گلستان دارای تصفیه خانه فاضلاب صنعتی با ظرفیت ۴۵۰۰ مترمکعب در شبانه روز است.

 به گزارش ایسنا، علی یزدانی در مراسم کلنگ زنی و آغاز اجرای مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی بندرگز، اظهار کرد: ظرفیت مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب صنعتی شهرک صنعتی بندرگز ۳۰۰ مترمکعب در شبانه روز است که برای اجرای آن ۲۵ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.


وی با تاکید بر ارتقای شاخص های زیست محیطی در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور افزود: تلاش می شود فاز توسعه این تصفیه خانه در کمترین زمان ممکن به بهره برداری برسد. بیش از ۸۸ درصد واحدهای صنعتی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی استان گلستان متصل به تصفیه خانه فاضلاب صنعتی است.

یزدانی با تاکید بر ضرورت توجه نرم‌افزاری به شهرک‌ها و نواحی صنعتی یادآور شد: مبلمان شهرک ها و نواحی صنعتی باید به گونه‌ای باشد که نظر سرمایه گذار را برای ورود به شهرک و ناحیه صنعتی جلب کند.

وی با اشاره به توانمندی واحدهای تولیدی در شهرکهای صنعتی کشور اضافه کرد: در شهرک‌ها و نواحی صنعتی در سال جاری بالغ بر ۹۵۴ شرکت در امر صادرات فعال بودند که ارزش صادرات آنها 1.4 میلیارد دلار بوده است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران خاطرنشان کرد: یکی از سیاست ها در جهت تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی، تشکیل شرکت های مدیریت صادرات و کنسرسیوم های صادراتی است که تا پایان سال تشکیل تمامی این شرکت ها و کنسرسیوم ها در استان ها محقق می شود.
انتهای پیام[ منبع این خبر سایت ایسنا، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی