هوای اهواز ناسالم، 7 کلان شهر سالم

تهران- ایرنا- مرکز کنترل و پایش محیط زیست کشور امروز یکشنبه اعلام کرد: هوای اهواز ناسالم است و کلانشهرهای تهران، کرج، اصفهان، اراک، مشهد، تبریز و شیراز در شرایط سالم قرار دارند.

به گزارش روز یکشنبه گروه علمی ایرنا از مرکز کنترل و پایش محیط زیست، بر اساس آنچه در سایت ماهواره اروپایی Eumetsat مشاهده شده است، تحلیل وضعیت گرد و غبار از ساعت 8 صبح روز گذشته (شنبه) به دلیل پوشش ابر در شمال غربی کشور امکان پذیر نبود.
از حدود ساعت 16 روز گذشته گرد و غبار محلی با غلظت کم مناطق کوهستانی کشور و کوهپایه های آن، بخش مرکزی و شرقی ایران را دربرگرفت و تا نیمه شب به ویژه در بخش های کوهستانی و حاشیه مرزی در شرق کشور کمی افزایش داشت، این پدیده تا صبح امروز با همان شرایط در منطقه باقی ماند.
مجید آزادی مدیر گروه پژوهشی و هواشناسی دینامیک و هم دیدی پژوهشکده هواشناسی و علوم جوی به خبرنگار علمی ایرنا گفت: سرعت کنونی باد در تهران پنج متر بر ثانیه (18کیلومتر بر ساعت)، میزان دید افقی بیش از 10 کیلومتر و رطوبت نسبی هشت درصد است.
وی اظهار کرد: هوای کنونی تهران قسمتی ابری است و بیشینه دمای 37 و کمینه دمای 24 درجه سانتیگراد برای 24 ساعت گذشته آن گزارش شده است.
آزادی گفت: هوای تهران برای 72 ساعت آینده صاف تا کمی ابری گاهی همراه با وزش باد و دمای کنونی تهران 35 درجه و جهت باد جنوبی گزارش شده است.
علمی 9014**1834[ منبع این خبر سایت ایرنا، علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی