طرح تحول نظام سلامت برگ زرین عملکرد دولت است

همدان - ایرنا - معاون امور عمرانی استانداری همدان گفت: اجرای برنامه تحول نظام سلامت به عنوان برگ زرین عملکرد دولت تدبیر و امید است.

محمود عراقی روز یکشنبه در آیین بهره برداری از بخش پزشکی هسته ای مرکز آموزشی درمانی فوق تخصصی قلب و عروق فرشچیان افزود: به روزرسانی تجهیزات پزشکی به منظور بهره بیشتر از هنر پزشکان حاذق و زبردست برای خدمت رسانی بیشتر به مردم اهمیت فراوانی دارد.
وی ادامه داد: این بیمارستان با اعتبارات خوب اختصاص داده شده، تامین تجهیزات مناسب، مشارکت بخش خصوصی و ورود خیران، توانست بخش عمده‎ای از مشکلات مربوط به حوزه های بهداشت و درمان را بهبود ببخشد.
** انتقال دستگاه گامااسکن مرکز آموزشی درمانی اکباتان به بیمارستان قلب و عروق فرشچیان
رییس مرکز آموزشی درمانی فوق تخصصی قلب و عروق فرشچیان نیز گفت: بخش پزشکی هسته ای با خریداری دستگاه گامااسکن از محل برنامه تحول نظام سلامت به ارزش 15 میلیارد ریال که 80 درصد منابع آن از وزارت متبوع و 20 درصد از اعتبارات این مرکز تامین شده خرید، نصب و راه اندازی شد.
دکتر حسن جلالوند افزود: 13 سال از عمر مفید دستگاه گامااسکن در مرکز آموزشی درمانی اکباتان می گذشت که به دلیل مشکلات جا به جایی، تصمیم خرید دستگاه جدید با پیگیری های رئیس دانشگاه و معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه گرفته شد و به دنبال امضای قرارداد با هیات امنای ارزی وزارت بهداشت، دستگاه گامااسکن در پایان اردیبهشت ماه امسال وارد کشور شد.
وی با بیان اینکه بخش پزشکی هسته ای مرکز آموزشی درمانی فوق تخصصی قلب و عروق فرشچیان ظرفیت استقرار دو دستگاه را دارد ادامه داد: با توجه به مراجعه بالا و نوبت های طولانی انتظار، دستگاه گامااسکن مرکز آموزشی درمانی اکباتان هم با هماهنگی های انجام شده و امضای قرارداد با شرکت نمایندگی، در آینده ای نزدیک به این مرکز منتقل می شود.
دکتر جلالوند به پذیرش ماهیانه 400 بیمار به صورت بستری و سرپایی در مرکز آموزشی درمانی فوق تخصصی قلب و عروق فرشچیان با اولویت بیماران بستری اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد که با اضافه شدن دستگاه گامااسکن مرکز آموزشی درمانی اکباتان، ارائه خدمات به بیماران بستری و سرپایی با وجود سه متخصص طب پزشکی هسته ای با سرعت بیشتری انجام شود.
** افزایش ظرفیت پذیرش بیماران تا دو برابر
رئیس بخش پزشکی هسته ای مرکز آموزشی درمانی فوق تخصصی قلب و عروق فرشچیان نیز گفت: افزایش ظرفیت پذیرش بیماران تا دو برابر با راه اندازی دستگاه گامااسکن در این مرکز امکان پذیر است.
دکتر اصغر خانچرلی افزود: این دستگاه از آخرین تکنولوژی های تصویربرداری برخوردار است و زمان تصویربرداری هسته ای از 15 تا 20 دقیقه به پنج تا هفت دقیقه و در نتیجه زمان انتظار بیماران، کاهش پیدا می کند.
وی اظهار کرد: این دستگاه تنها دستگاهی است که در بخش دولتی استان فعال است و با توجه به تعداد بالای مراجعه به این مرکز لازم است تا علاوه بر انتقال دستگاه گامااسکن مرکز آموزشی درمانی اکباتان، دستگاه سوم نیز تهیه شود.
** افتتاح بخش مراقبت های ویژه قلبی _ 4C مرکز آموزشی درمانی فوق تخصصی قلب و عروق
بخش مراقبت های ویژه قلبی _ 4C مرکز آموزشی درمانی فوق تخصصی قلب و عروق فرشچیان نیز امروز با حضور مسئولان استان و دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار شد.
رئیس مرکز آموزشی درمانی فوق تخصصی قلب و عروق فرشچیان گفت: بخش CCU4C این مرکز با ظرفیت هشت تخت و هزینه چهار میلیارد و 30 میلیون ریال راه اندازی شد.
دکتر حسن جلالوند افزود: با وجود اینکه بخشی از تجهیزات مورد نیاز این بخش در زمان افتتاح بیمارستان تهیه شده بود به دلیل کمبود نیرو و تجهیزات این بخش با بکارگیری 90 نیرو و تهیه مابقی تجهیزات در هفته دولت امسال به بهره برداری رسید.
دوم تا هشتم شهریور ماه به نام هفته دولت نامگذاری شده است.
7530/2087[ منبع این خبر سایت ایرنا، علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی