رشد 4.1 فعالیت واحد های صنعتی کوچک و متوسط/ پیش بینی افق روشن اقتصادی در سال 96

نشست مشترک بررسی و ارزیابی عملکرد بانک مرکزی به منظور بررسی نحوه عملکرد بانک مرکزی در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی برگزار شد. به گزارش خبرنگار بورس،بانک وبیمه گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی پس از نشست مشترک بررسی و ارزیابی عملکرد این بانک در پروژه های اقتصاد مقاومتی با اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، گفت: این نشست به منظور بررسی نحوه عملکرد بانک مرکزی در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی بوده است که براساس این ارزیابی شاهد روند مطلوبی در اجرای این پروژه ها بودیم.

وی افزود: بانک مرکزی برخی از پروژه ها را زودتر از زمان تعیین شده به پایان رسانده که تحقق ثبات پایدار همراه با رشد اقتصادی مصداق بارز این امر است.

رییس کل بانک مرکزی با اشاره به روند رو به رشد تولید بنگاه های کوچک و متوسط، اظهار داشت: کمک به تولید و رشد واحد های اقتصادی کوچک و متوسط از دیگر اهداف بانک مرکزی بود که طبق آمار رسمی در سه ماهه گذشته رشد این واحد ها به 4.1 درصد رسیده است که شامل 19 هزار واحد صنعتی می شود.

سیف در خصوص رشد اقتصادی 7.4 درصدی شش ماهه نخست سال،گفت: در تابستان سال جاری شاهد دستیابی به رشد اقتصادی 7.4 درصدی بودیم که پیش بینی می شود با استفاده از ظرفیت های موجود در کشور این روند استمرار داشته باشد.

وی تصریح کرد: ظرفیت های موجود در بخش نفت، افزایش سرمایه بخش صنعت و رونق خرید و فروش در بازار مسکن، بیانگر استمرار رشد اقتصادی طی سال جاری و افق مثبتی برای سال آینده است.

سیف با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده طی نشست مشترک با فرماندهی اقتصاد مقاومتی،اظهار داشت: تصمیماتی که امروز توسط معاون اول به جمع بندی رسید در راستای همکاری بیشتر نهاد های مرتبط و اقدامات لازم برای تسریع پروژه ها بود.

وی در ادامه افزود: پروژه "نسیم" به عنوان یکی از فعالیت های مهم بانک مرکزی است که می تواند انضباط را در منابع دولتی و خزانه داری ایجاد کند؛ همچنین با اجرای طرح "چکاوک" و استفاده از چک های الکترونیکی  شاهد تحقق این نظام مندی تا سال 96 خواهیم بود.

گفتنی است رییس کل بانک مرکزی از پاسخ به هرگونه سوالی در خصوص تصمیم گیری های انجام شده در حوزه نرخ ارز امتناع کرد.

انتهای پیام/


[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی