سالانه 2 درصد دانش آموزان تیران و کرون ترک تحصیل می کنند

تیران و کرون، اصفهان - ایرنا - مدیر آموزش و پرورش شهرستان تیران و کرون گفت: هر ساله حدود 2 درصد از دانش آموزان این منطقه به دلایل مختلف تحصیل را رها می کنند.

علیرضا مرزبان روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: بیم از بروز آسیب های اجتماعی برای خانواده ها در برخی مواقع مانع ادامه تحصیل دختران در تیران و کرون می شود.
وی بیان کرد: این ممانعت خانواده ها از تحصیل فرزندان د موجب شده تا اینکه برخی دختران از دوره راهنمایی و یا متوسطه تحصیل را رها کنند.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان تیران و کرون افزود: توسعه امکانات آموزشی در روستاها جزو اولویت های مهم آموزش پرورش است که کلاس های آموزشی با حداقل دانش آموزان به ویژه برای دانش آموزان دختر تشکیل شود که دغدغه خانواده ها نیز کاهش یابد.
وی با اشاره به ترک تحصیل دانش آموزان پسر نیز گفت: خانواده ها جهت دهی فرزندان خود به انجام کار و اشتغال و کسب درآمد را پذیرفته اند و دانش آموزان خود را پس از دوره متوسطه اول به سمت کار جهت دهی می کنند که این موضوع نیز موجب ترک تحصیل دانش آموزان می شود.
مرزبان یادآوری کرد: سالانه کمتر از 2درصد از دانش آموزان به دلیل مشکل اقتصادی و دغدغه آسیب های اجتماعی خانواده ها ترک تحصیل می کنند که جهت دهی آن ها به سمت تحصیل با کمک مدیران مدارس نیز انجام می شود.
شهرستان تیران و کرون دارای بیش از یکصد مدرسه و بیش از 11 هزار دانش آموز است .
مهد/ 7153 / 6022 ** دریافت کننده: اصغر دواتگر- انتشار : عمادی[ منبع این خبر سایت ایرنا، فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی