سرانه فضای آموزشی دانشگاه لرستان 12مترمربع است

خرم آباد - ایرنا - رئیس دانشگاه لرستان گفت: در حال حاضر سرانه فضای آموزشی در این دانشگاه 12 مترمربع است.

خسرو عزیزی روز یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران افزود: سرانه فضای آموزشی این دانشگاه قبل از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید 9.3 مترمربع بود که هم اکنون به 12 متر مربع رسیده است در حالی که استاندارد این سرانه بین 10 تا 15 مترمربع می باشد.
وی با اشاره به اجرای طرح های عمرانی این دانشگاه در دولت تدبیر و امید گفت: در سال گذشته کتابخانه مرکزی با سه هزار و 200 مترمربع و خوابگاه حضرت رقیه (س) با سه هزار و 200 متر مربع افتتاح شد.
وی افزود:درحال حاضر خوابگاه های خواهران این دانشگاه دارای ظرفیت خالی هستند.
عزیزی با بیان اینکه در بحث خوابگاه خواهران 300 تخت ظرفیت خالی داریم، افزود: در بخش خوابگاه برادران دانشگاه لرستان با کمبود مواجه است که درصورت تمایل بخش خصوصی زمین برای ساخت خوابگاه دانشجویی برادران را به آنها واگذار خواهیم کرد.
رئیس دانشگاه لرستان اضافه کرد : توسعه فاز سوم دانشکده علوم پایه با حدود چهار هزار متر مربع در دست اقدام است و ساخت این ساختمان تا الان حدود 35 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
عزیزی بیان کرد :همچنین بیمارستان تخصصی دانشکده دامپزشکی این دانشگاه که از طرح های اقتصاد مقاومتی است در 14 مهر سال جاری افتتاح خواهد شد.
رئیس دانشگاه لرستان همچنین گفت:در حال حاضر دانشگاه لرستان در رتبه 97 از بین 190 دانشگاه کشور قرار دارد.
وی اظهار کرد : در حال حاضر 10 پروفسور در دانشگاه لرستان فعالیت دارد و در سال جاری حدود 9 هزار و 170 دانشجو دانشگاه لرستان پذیرش خواهد شد.
گفتنی است ،در دانشگاه لرستان 264 هیئت علمی وجود دارد که این تعداد نسبت به سال قبل رشدی 25 درصدی داشته است.
7274/6060[ منبع این خبر سایت ایرنا، علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی