حضور اقشار مختلف مردم برای خاکسپاری پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی در حرم مطهر امام خمینی (ره)

شهرری - ایرنا- قشرهای مختلف مردم با حضور در حرم مطهر امام راحل برای برگزاری مراسم خاکسپاری پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی آماده می شوند.

به گزارش ایرنا، مردم مومن و ولایی از نقاط مختلف شهر تهران، شهرستان های استان تهران و شهرهای مختلف کشور، از صبح سه شنبه برای برگزاری این مراسم در حرم امام (ره) حضور پیدا کرده اند.
گروه های مختلف با در دست داشتن پلاکاردها و همچنین عکس های رهبر معظم انقلاب و آیت الله هاشمی رفسنجانی آماده برگزاری مراسم تشییع و خاکسپاری ایشان هستند.
مسئولان حرم مطهر امام راحل از صبح سه شنبه ضریح مطهر، داخل حرم و صحن های اطراف آن را برای برگزاری مراسم آماده کرده اند.
هر لحظه بر جمعیت حاضر در حرم امام راحل افزوده می شود به گونه ی که در پاره ای از لحظات ازدحام در مقابل درهای ورودی شکل گرفته و ورود مردم با کندی انجام می شود.
از صبح امروز نیز مراسم قرائت قرآن و نوحه سرایی در حرم مطهر امام خمینی(ره) آغاز شده و مردم با سردادن شعارهایی همچون عزا عزاست امروز، روز عزاست امروز، خامنه ای رهبر، صاحب عزاست امروز، غم و اندوه خود را ابراز می کنند.
آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر یکشنبه 19 دی 95 در سن 82 سالگی و به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان شهدای تجریش به ملکوت اعلی پیوست.
پیکر یار دیرین امام و رهبری پس از اقامه نماز در دانشگاه تهران، در میان خیل جمیعت از خیابان انقلاب به سمت چهارراه حافظ رهسپار خانه ابدی شد.
خبرنگار: محمد بیدارمنش ** انتشاردهنده: موسی فعالیان
تهرام/6139/7245/ 1539[ منبع این خبر سایت ایرنا، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی