امام جمعه و استاندارهمدان مردم را به حضور در بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی دعوت کردند

همدان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و استاندار همدان در پیام مشترکی از مردم برای حضور در مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی (قدس الله نفس زکیه) دعوت کردند.

در این پیام که روز چهارشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت با تاکید بر فرموده حضرت امام خمینی(ره)مبنی بر اینکه 'بدخواهان باید بدانند هاشمی زنده است چون نهضت زنده است.' آمده است: بار دیگر مراسم وداع با مردی عالم، مجاهد، انقلابی، دلسوز، مردمی وخدوم، حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی(قدس سره) تبدیل به حماسه وحدت و اتحاد و اقتدار ملی شد.
در ادامه این پیام آمده است: سه شنبه 21 دی ماه، نمایشی دیگر از وحدت و همدلی ملت شریف ایران اسلامی در تکریم و قدرشناسی از خدمات ارزشمند یار و یاور امام و رهبری بود.
این پیام می افزاید: مردم در تشییع و تدفین پیکر مطهر آیت الله هاشمی رفسنجانی(قدس الله) ثابت کردند که همچنان بر عهد خود با امام راحل (ره) در حمایت و پاسداری از انقلاب اسلامی و ولایت فقیه محکم و استوارند و قدر خادمین ملت و یاران انقلاب و نظام را می دانند و تا لحظه آخر از آنها حمایت می کنند.
در ادامه این پیام آمده است: از ملت شریف ایران اسلامی که با حضور خود در مراسم تشییع و تدفین و بدرقه حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی (قدس الله) دین خود را به خادم خویش ادا کردند قدردانی می شود.
در این بیانیه همچنین از مردم شریف و قدرشناس استان دعوت می کند، در مجلس بزرگداشت حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی(قدس الله) که روز پنج شنبه 23 دیماه از ساعت 10 تا12 صبح در حسینیه امام خمینی(ره) و همزمان در سایر شهرستانها برگزار می شود، حضوری شایسته داشته باشند.

* تکریم آیت الله هاشمی رفسنجانی تکریم نظام، انقلاب، امام (ره) و رهبری است
مشاور استاندار و مدیر کل روابط عمومی استانداری همدان نیز با بیان اینکه تکریم آیت الله هاشمی رفسنجانی را تکریم نظام، انقلاب، امام (ره) و رهبری دانست.
به گزارش روز چهارشنبه اداره کل روابط عمومی استانداری همدان، احسان شهابی گفت: ضایعه عظیم فقدان یار دیرین امام (ره)، انقلاب و رهبری، حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی، رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام را به پیشگاه حضرت ولی عصر(عج) ، مقام معظم رهبری، ملت شریف و قدرشناس ایران اسلامی، هم استانی های گرانقدر و بالاخص خانواده مکرم آن عالم عامل و مجاهد نستوه تسلیت عرض می کنم.
وی افزود: روز گذشته حضور چند میلیونی مردم در مراسم تشییع پیکر آن اسوه صبر و ایثار، بیانگر ارادت قبلی و علاقه مندی ولی نعمتان انقلاب به خادمین انقلاب است.
مدیر کل روابط عمومی استانداری همدان اضافه کرد: بی تردید آیت الله هاشمی رفسنجانی سهم بزرگی در نهضت اسلامی ایران قبل از انقلاب و پس از پیروزی انقلاب اسلامی دارد و مشی اعتدال ایشان سبب وحدت و انسجام ملی بود.
شهابی اظهار کرد: در همین راستا به منظور تکریم آن عالم واصل و آن اسطوره جهاد و مقاومت و شکیبایی مجلس بزرگداشتی از ساعت 10 الی 12 صبح فردا پنج شنبه 23 دیماه در محل حسینیه امام(ره) همدان برگزار خواهد شد، همچنین در سایر شهرستان های استان نیز همزمان مراسم بزرگداشت آن فقید سعید برگزار خواهد شد.
وی تصریح کرد: مطمئن هستیم که مردم شریف ، قدرشناس و همیشه در صحنه استان همچون گذشته با حضور پرشور خود در این مجالس، از این مجاهد خستگی ناپذیر تجلیل خواهند کرد چرا که تکریم آیت الله هاشمی در اصل، تکریم نظام، انقلاب، امام (ره) و رهبری است.
آیت الله هاشمی رفسنجانی شامگاه یکشنبه هفته جاری در سن 82 سالگی بر اثر عارضه قلبی در تهران دعوت حق را لبیک گفت و به ملکوت اعلی پیوست.
7526/2087
تنظیم کننده: علیرضا جهانگیری** انتشاردهنده: زهرا پیرنیا[ منبع این خبر سایت ایرنا، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی