آغازهمکاری‌های مشترک علمی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی با پژوهشگاه نیرو

تهران - ایرنا - به منظور گسترش تحقیقات منسجم و هدفمند در صنعت برق و انرژی کشور همکاری‌های مشترک علمی میان سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و پژوهشگاه نیرو آغاز شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، فتح الله مضطرزاده معاون وزیر علوم و رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و محمد صادق قاضی‌ زاده رئیس پژوهشگاه نیرو تفاهم ‌نامه همکاری ‌های مشترک تحقیقاتی و علمی در حوزه نیرو و صنعت برق کشور را منعقد کردند.
این تفاهم ‌نامه با هدف همکاری‌ های آموزشی ـ پژوهشی بین سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران و پژوهشگاه نیرو منعقد شده است.
به ‌منظور استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی ‌های سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و تشریک مساعی برای گسترش تحقیقات هدفمند اعضای هیات علمی و افزایش سهم پایان ‌نامه ‌های کارشناسی ارشد، رساله ­های دکتری و تحقیقات پژوهشگران پسا دکتری در توسعه دانش و فناوری مورد نیاز صنعت برق کشور این تفاهم‌ نامه سرآغازی برای شروع همکاری‌ ‌های فی‌ ما بین است.
به همین منظور کارگروه راهبری متشکل از نمایندگان معرفی شده از سوی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و پژوهشگاه نیرو تشکیل و فرایند اجرایی تفاهم ‌نامه طراحی و تدوین می‌ شود که پس از آن نیز کارگروه جلسات دوره‌ای خود را برگزار و گزارش جلسات را به روسای سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و پژوهشگاه نیرو ارائه خواهد کرد.
انجام پایان­ نامه­ های کارشناسی ارشد و رساله­ های دکتری، دعوت به همکاری اعضای هیات علمی سازمان تحت عنوان 'عضو هیئت علمی وابسته'، حمایت از پژوهشگران پسا دکتری، اعطای فرصت‌ های پژوهشی در حوزه‌ های جدید، اعطای مراتب و کرسی‌های تخصصی به استادان برجسته و صاحب تجربه، اعطای فرصت مطالعاتی به اعضای هیئت علمی سازمان و پژوهشگاه، معرفی اعضای هیات علمی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران به بخش ­های مرتبط با صنعت برق و به‌ کارگیری دانشجویان سازمان برای کارآموزی و کارورزی در پژوهشگاه و همچنین همکاری برای پذیرش آنان در سایر بخش­های صنعت برق و حمایت از برگزاری کارگاه ‌های آموزشی و مسابقات علمی مرتبط با صنعت برق در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران از جمله موضوعاتی بود که در این تفاهم‌ نامه طرح و به امضا رسید.
همچنین حمایت از انجام طرح‌های تحقیقاتی ـ کاربردی مورد توافق طرفین به ویژه فناوری ‌های نوظهور در صنعت برق، اولویت دادن به عناوین مورد نظر پژوهشگاه در تعریف پایان ‌نامه ‌های کارشناسی ارشد و رساله ‌های دکتری، استفاده از اعضای هیات علمی پژوهشگاه نیرو به عنوان مشاور پایان ‌نامه ‌های کارشناسی ارشد و دکتری، همکاری در تشکیل گروه‌های پژوهشی و آزمایشگاه‌های تحقیقاتی و تبادل اطلاعات کتابخانه‌ای در زمینه کتب، نشریات و فیلم در راستای تحقیقات مورد نیاز صنعت برق نیز از دیگر موارد مورد تاکید و توافق در تفاهم‌ نامه است.
علمی 9014**1440
دریافت کننده: کیمیا عبدالله پور** انتشار:‌گلشن[ منبع این خبر سایت ایرنا، علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی