امام جمعه ماکو: حضور پرشور مردم در مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی، نمایش قدرشناسی بود

ارومیه – ایرنا - امام جمعه ماکو گفت: حضور پرشور مردم در مراسم تشییع پیکر آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی، نمایش قدرشناسی ملت بزرگ ایران بود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام ایوب رنجبری روز چهارشنبه در مراسم بزرگداشت حضرت آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی که با حضور پرشور قشرهای مختلف مردم در مسجد ولی عصر (عج) ماکو برگزار شد، افزود: بسیاری تلاش کردند آیت الله هاشمی را در برابر مقام معظم رهبری قرار دهند که هیچگاه موفق نشدند.
وی از آیت الله هاشمی به عنوان سرباز نظام و انقلاب نام برد و اضافه کرد: این سرباز نظام شایسته تکریم بود و مردم در تشییع جنازه این بزرگوار آن را به تمام دشمنان اسلام و قرآن نشان دادند.
وی اظهار کرد: آیت الله هاشمی از روحانیون مبارزی بود که در راه انقلاب بسیار زحمت کشید و به قول رهبر معظم انقلاب علی رغم داشتن اختلاف سلیقه و فکر با ایشان همیشه در خط اسلام و انقلاب بود.
وی ولایت مداری و ولایت پذیری را از مشخصات بارز آن مرحوم برشمرد و ادامه داد: ‌ظلم ستیزی، مبارزه با استکبار و صهیونیسم از مشخصه های بارز آیت الله هاشمی بود.
به گزارش ایرنا، در این مراسم حاضران با نثار فاتحه و قرائت قرآن برای آن یار سفر کرده دیرین انقلاب علو درجات و غفران الهی را طلب کردند.
این مراسم با مداحی و عزاداری به پایان رسید.
7132/2093**خبرنگار: حمید قاسمی**انتشاردهنده: صابر چهرقانی[ منبع این خبر سایت ایرنا، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی