آئین بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در میامی برگزار می‌شود

هاشمی‌ رفسنجانی
امام‌جمعه میامی از برگزاری آئین بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در این شهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از میامی، حجت‌الاسلام قربانعلی صفایی پور عصر امروز در نشست هماهنگی برگزاری آئین بزرگداشت مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دفتر امام‌جمعه میامی اظهار داشت: این آئین با همکاری فرمانداری، مدریت شهری، شورای اسلامی شهر میامی و دفتر امام‌جمعه میامی برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به مکان برگزاری این آئین بزرگداشت افزود: براساس تصمیم ستاد برگزاری این آئین، قرار است آئین بزرگداشت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، در مسجد جامع شهر میامی برگزار شود.

امام‌جمعه میامی با اشاره به اینکه پیش‌ازاین قرار بود تا این آئین در روز پنج‌شنبه، بیست و سوم دی‌ماه برگزار شود عنوان کرد: اما بر اساس تصمیم امروز مقرر شد تا آئین بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در میامی، از ساعت 10 و 30 دقیقه روز دوشنبه، بیست و هفتم دی‌ماه امسال برگزار شود.

صفایی‌پور با اشاره به برخی از ویژگی‌های شخصیتی آیت‌الله هاشمی عنوان کرد: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی عمر خود را در راه پاسداری از آرمان‌های انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) تقدیم جمهوری اسلامی کرد.

وی با بیان اینکه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مسئولیت‌های خطیری را در دفاع مقدس و فرماندهی جبهه‌های نبرد حق علیه باطل، ریاست جمهوری و ریاست بر مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان و مجمع تشخیص مصلحت نظام بر عهده داشتند تصریح کرد: این موارد تنها برگ‌هایی درخشان از زندگی پرفرازونشیب این مبارز قدیمی انقلاب اسلامی است.

امام‌جمعه میامی با اشاره به اینکه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی همواره معرف اسلام ناب محمدی و منادی بخش وحدت اسلامی بود بیان کرد: ولایت‌پذیری ایشان از مقام معظم رهبری یکی دیگر از نکاتی است که باید به آن توجه کرد.

نقش مهم آیت‌الله هاشمی در انقلاب اسلامی

معاون فرماندار میامی نیز در این جلسه با اشاره به ویژگی‌های آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و نقش وی در انقلاب اسلامی بیان کرد: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی درصحنه‌های مهم انقلاب نقش مهمی داشتند.

عباس طاهرانپور بیان کرد: این شخصیت ارزشمند انقلاب اسلامی همواره در کنار امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری به پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی کمک کرده است.

وی ضمن دعوت از مردم شهرستان میامی برای حضوری پرشور در آئین بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بیان کرد: فرماندار میامی نیز در پیام خود اشاره داشت که بی‌تردید نقش بی‌بدیل این شخصیت ممتاز در دوران مبارزه، خدمات شایسته و ماندگارش در سال‌های دفاع مقدس اراده کارساز وی در راهبردی دوران فاخر سازندگی و نگاه پیوسته امیدوارانه‌اش به آینده‌های روشن نام هاشمی رفسنجانی را بر تارک افتخارات این مرزوبوم برای همیشه تاریخ جاودان خواهد ساخت.

معاون فرماندار میامی با بیان اینکه خدمات آیت الله هاشمی رفسنجانی برای همیشه تاریخ در جمهوری اسلامی به یادگار خواهد ماند گفت: همواره نام آیت‌الله هاشمی به عنوان شخصیتی ممتاز در انقلاب اسلامی در کنار نام امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری ماندگار خواهد ماند.

به گزارش تسنیم؛ قرار است تا آئین بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در امامزاده یحیی سمنان نیز برگزار شود.

انتهای پیام/[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی