باید هزینه فساد اقتصادی در کشور را بسیار بالا ببریم

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس با تأکید بر اینکه اعتماد مردم به نظام نباید خدشه‌دار شود، گفت: باید هزینه فساد اقتصادی در کشور را بسیار بالا ببریم تا از وقوع آن پیشگیری کنیم.
خبرگزاری فارس: محمدجواد کولیوند نماینده مردم کرج و رئیس کمیسیون امور شوراهای مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه پارلمان) طی سخنانی به عنوان موافق یک فوریت طرح الحاق یک تبصره به ماده 353 قانون آیین دادرسی کیفری در خصوص اجرای علنی دادرسی درباره جرایم اقتصادی، اظهار داشت: اگر امروز اعتماد و اعتباری داریم، از مردم است، نباید این اعتماد مردم به نظام خدشه‌دار شود. در جامعه‌ای که نام اسلام و امت اسلامی بر آن است، نباید تا این حد نگرانی درباره مفاسد اقتصادی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه علنی برگزار شدن محاکمه مفاسد اقتصادی به مردم آرامش می‌دهد و آنان می‌توانند در کشور سرمایه‌گذاری کنند، تصریح کرد: باید هزینه فساد اقتصادی در کشور را بسیار بالا ببریم تا از وقوع آن پیشگیری کنیم.

کولیوند ادامه داد: تصویب یک فوریت طرح مذکور در شرایط فعلی می تواند التیام‌بخش وضعیت امروز جامعه باشد، همچنین در جریان بررسی یک ماهه این طرح در کمیسیون مربوطه، نمایندگان می‌توانند نظراتشان را به کمیسیون‌ها ارائه دهند. در این طرح گفته شده از زمانی که کیفرخواست برای متهمان صادر شد، یعنی شواهد و قرائن لازم اخذ شد، دادگاه متهمان، علنی برگزار شود، البته محتوای طرح را به دقت باید بررسی کنیم تا به نتیجه قطعی برسیم.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی