ارزیابی کمیته‌های اجلاسیه 4 هزار شهید استان گلستان/اجرای150 برنامه در هفته دفاع مقدس در گنبدکاووس

دفاع مقدس
فرمانده سپاه شهرستان گنبدکاووس گفت: عملکرد کمیته‌های برگزایر اجلاسیه ۴ هزار شهید استان گلستان در شهرستان گنبدکاووس ارزیابی می‌شود و تاکنون ۴۴ درصد برنامه‌های اجلاسیه تحقق یافته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گنبدکاووس، علی لشکربلوکی ظهر امروز در ستاد شهرستانی اجلاسیه 4 هزار شهید استان اظهار داشت: اجلاسیه 4 هزار شهید استان در 25 آذر ماه انجام می گیرد که در سال 94 کمیته‌های مختلف تشکیل شده و برنامه‌ها در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی اجرا شد و در 2 مرحله ارزیابی از کمیته‌ها در مجموع ارزیابی عملکرد از 54 برنامه، 44 درصد است.

وی افزود: برآیند روند حرکت اجلاسیه مطلوب نیست و باید روسای کمیته ما در مسیر ارزیابی از وضعیت کمیته ها و حوزه خود اطلاع داشته باشند.

فرمانده سپاه شهرستان گنبدکاووس ادامه داد: فرمانداری در حوزه ستادی خود، کارهای ستادی انجام داده اما در حوزه کمیته‌ها اتفاق لازم انجام نشده است.

لشکربلوکی درباره عملکرد کمیته‌ها اظهار داشت: کمیته بانوان از 5 برنامه خود 40 درصد انجام دادند و کمیته فرهنگی از 19 برنامه خود 40 درصد، کمیته ایثارگران از 4 برنامه 37 درصد و کمیته ورزشی از 7 برنامه 60 درصد انجام شده است.

وی تصریح کرد: در سطح استان گلستان 16 برنامه شاخص وجود دارد که یکی از این برنامه‌ها مربوط به شهرستان گنبدکاووس است و آن همایش 15 هزار نفری رزمندگان در 23 مهرماه امسال است.

فرمانده سپاه گنبدکاووس درباره هفته دفاع مقدس نیز اظهار کرد: تبیین گفتمان امام و آرمان انقلاب و حفظ ارزش‌ها و حفظ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس باید در دستور کار قرار گیرد و در برنامه‌های سخنرانی در راستای تبیین اندیشه امام راحل به نسل 3 و 4 توجه شود و از برنامه‌های شکلی فاصله گرفته شود.

وی افزود: یکی از اهداف ما تشکیل دولت اسلامی است و برای نزدیک شدن به این دولت یکی از پارامترها و ظرفیت‌ها، نکوداشت هفته دفاع مقدس است که جدا از فضاسازی محیطی باید برنامه‌های محتوایی و جامع برگزار شود.

لشکربلوکی اظهار کرد: با توجه به منویات مقام معظم رهبری شعار هفته دفاع مقدس "ما آماده‌ایم" است و برنامه‌ها این هفته از 31 شهریور ماه تا 7 مهر ماه ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: 7 کمیته فرهنگی، روابط عمومی، مراسم رژه، ایثارگران، پشتیبانی، ورزش و بانوان در این راستا تشکیل شده و برنامه‌هایی مانند رژه، غبارروبی مزار شهدا، دیدار با خانوده شهدا از جمله برنامه‌های این هفته است.

فرمانده سپاه گنبدکاووس گفت: از 150 عنوان برنامه که از ناحیه مقاومت ارائه شده 63 برنامه به عنوان برنامه شاخص اعلام شده است.

وی اظهار کرد: مسیر انقلاب و حرکت انقلاب توسط رهبر تداعی شده و پس از تشکیل نظام اسلامی باید به دنبال دولت اسلامی و سپس حکومت اسلامی باشیم که با این شرایط رسیدن به حکومت اسلامی با تاخیر و آسیب‌های مختلف است و دشمن سرعت عمل و حرکت‌های سریع‌تری دارد و از طریق گوشی‌ها و ماهواره به خانواده و خانه‌های ما راه یافتند.

لشکر بلوکی تصریح کرد: دشمنان در حال ترور شخصیت‌ها انقلابی در حوزه فکری و اندیشه هستند و ما باید رویکرد محتوایی داشته باشیم تا جوانان ما به آن سمت کشیده نشوند و نکوداشت شان و جایگاه شهدا یکی از همین معیارها است.

بخشدار بخش مرکزی گنبدکاووس هم در این جلسه گفت: از آنجائی‌که کمیته روستایی در برنامه اجلاسیه دیده نشده اما از طرف بخشداری 8 جلسه در سطح دهستان برگزار شده و در همه روستاها نیز یادواره شهدا برگزار و 2 مورد اعزام اردوی فرهنگی انجام شد و 2 مورد دیگر نیز در دستور کار است.

احمد آدینه افزود: قرار است یادواره شهدا در 4 دهستان بخش مرکزی برگزار شود و پس از آن در سطح بخش برگزاری یادواره شهدا داریم.

انتهای پیام/[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی