لازمه نبرد در جنگ سخت از نگاه دریادار سیاری

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه لازمه نبرد در جنگ سخت، آمادگی صددرصدی نیروهای مسلح است، گفت: امروز رزمندگان ما با داشتن قوه ایمان و ارتقاء آن روز به روز بر این آمادگی می افزایند و روحیه شهادت طلبی و رزمی خود را بالا می‌برند.
خبرگزاری فارس: مراسم اختتامیه شانزدهمین دوره رقابت های قرآنی خانواده‌های نیروی دریایی ارتش امروز با حضور دریادار حبیب الله سیاری در جوار بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) برگزار شد.

امیر سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش در این مراسم گفت: پس از پیروزی انقلاب و شکل گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی، استکبار جهانی که منافع خود را در منطقه از دست داده بود دشمن این نظام نوپا شد و با دو حربه جنگ سخت و نرم به مبارزه با ما روی آورد.

وی با بیان اینکه لازمه نبرد در جنگ سخت، آمادگی صددرصدی نیروهای مسلح است، افزود: برای کسب این آمادگی بایستی شاخصه‌های مهمی اعم از ایمان، شجاعت و علم و دانش داشته باشیم که امروز رزمندگان ما با داشتن قوه ایمان و ارتقاء آن روز به روز بر این آمادگی می افزایند و روحیه شهادت طلبی و رزمی خود را بالا می برند. البته این مسیر هموار نمی شود مگر با عمل به قرآن و تمسک به اهل بیت علیهما السلام.

سیاری در ادامه با تأکید بر لزوم حفظ آمادگی و مقاومت در جنگ نرم تصریح کرد: هدف دشمن در جنگ نرم تسلط بر مغزها و افکار همه بویژه خانواده ها و جوانان است چرا که پس از تسلط بر افکار، بر باورها مسلط می شوند و طبیعتاً این عوامل موجب تغییر در رفتار خواهد شد که نتیجه اش دستیابی دشمن به برنامه ریزی‌ها و اهدافش خواهد بود.

فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش با اشاره به اینکه جامعه هدف در جنگ نرم خانواده‌ها و جوانان ما هستند، خاطر نشان کرد: یکی از راهکارهای دشمن در این رزمگاه تغییر سبک زندگی است که اگر سبک زندگی در جامعه ما تغییر و به سمت و سوی غرب گرایش پیدا کند آنگاه رعایت حجاب اسلامی و حلال و حرام معنا نخواهد داشت و این دقیقاً همان چیزی است که دشمن می خواهد.

وی گفت: همانگونه که سربازان و فرماندهان جنگ سخت نظامیان و نیروهای مسلح هستند و همواره در مسیر ارتقاء سطح آمادگی می کوشند، بایستی در جنگ نرم نیز که رزمندگان آن خانواده ها و فرزندانشان هستند تلاش شود تا سبک زندگی آنها دستخوش تغییرات مخرب واقع نشود و در راه تعلیم و تربیت بر اساس شاخصه های انقلابی که مورد تأکید فرماندهی معظم کل قوا(مدظله العالی) است از هیچ کوششی فروگذار نکنند.

سیاری در پایان اظهار داشت: تجهیز این سربازان از طریق انس و عمل به قرآن میسر خواهد بود که اگر اینگونه شود می توانیم آمادگی خود در میدان رزم در جنگ نرم را ثابت کنیم و انشاءالله مانند پیروزی‌های هشت سال دفاع مقدس خواهیم توانست بار دیگر پوزه دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را به خاک بمالیم.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی